Robur Zdobywca

Autorzy:
Jules Verne (1828-1905)
Juliusz Verne (1828-1905)
Lektor:
Leszek Filipowicz
Tłumacz:
Bożena Sęk ...
Wyd. w latach:
1988 - 2022
Wydane w seriach:
Kolekcja Hachette
Kolekcja Mariusza Borucha
Czytak Larix
Czytak Larix 20001-20037
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
Więcej informacji...

Odkąd Uncle Prudent został wybrany na prezesa Weldon-Institute, Phil Evans, który został zdegradowany do rangi sekretarza, żywi do niego gorzką urazę i ci zaciekli zwolennicy nawigacji aerostatycznej często są w konflikcie.

Można sobie wyobrazić ich wściekłość, a także innych członków klubu, kiedy człowiek o imieniu Robur, który pojawił się znikąd, bezczelnie twierdził o wyższości statku „cięższego od powietrza”. Wyszydzany i zastraszany, zmuszony jest do ucieczki przed linczującym go tłumem.

Kilka godzin później obaj „baloniarze”, a także Frycollin – czarny sługa Prudenta – zostają porwani i trzymani w niewoli przez Robura na pokładzie jego sterowca „Albatrosa”. Ta fantastyczna maszyna, napędzana wieloma śmigłami, przenosi ich z prędkością dwustu kilometrów na godzinę nad Stanami Zjednoczonymi.

Aby zademonstrować dwom niedowiarkom zalety swojego aparatu, Robur przelatuje nim nad Afryką, Azją, Europą, biegunem południowym oraz oceanami Pacyfikiem i Atlantykiem bez żadnych przystanków na lądzie. Tym samym pobija wszystkie dotychczasowe rekordy czasu i odległości przelotu aerostatem.

Zdeterminowani, by odzyskać wolność, trzej porwani mężczyźni wykorzystują przerwę w locie aerostatku nad wyspą, by zjechać po linie na stały ląd. Zanim to zrobią, wysadzają dynamitem cudownego mechanicznego ptaka, który wraz z załogą rozbija się w morzu.

Wracając do Stanów Zjednoczonych, Prudent i Evans Kończą budowę swojego gigantycznego sterowca, „Go Ahead”. Kilka miesięcy później, w dniu dziewiczego lotu balonu, pojawia się nowy „Albatros”, odbudowany przez cudem uratowanego Robura. Sterowiec, chcąc uciec, wznosi się zbyt wysoko i eksploduje. Robur, wielkoduszny, ratuje swoich dawnych wrogów przed pewną śmiercią, a po proroczej przemowie uwalnia ich i odlatuje żegnany wiwatami publiczności.

Prudentowi i Evansowi, głęboko upokorzonym, pozostaje jedynie wrócić do swojego klubu, by w spokoju pomedytować nad przyszłością żeglugi powietrznej.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ „Biblioteka Andrzeja” zawiera obecnie ponad 70 powieści Juliusza Verne’a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne’a.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:20008 Pan świata
Autorzy:Jules Verne (1828-1905) Juliusz Verne (1828-1905)
Lektor:Leszek Filipowicz
Tłumaczenie:Bożena Sęk Zbigniew Zamorski
Posłowie:Marek Wydmuch
Ilustracje:Witold Morawski Leon Benett
Przedmowa:Marek Wydmuch
Redakcja:Bożena Sęk
Wydawcy:Jamakasz (2022) Legimi (2022) Hachette Polska (2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007) Wydawnictwo Śląsk (1988)
Serie wydawnicze:Kolekcja Hachette Kolekcja Mariusza Borucha Czytak Larix Czytak Larix 20001-20037
ISBN:83-216-0620-2 83-216-0886-8 83-216-0887-6 978-83-282-0241-2 978-83-282-0299-3 978-83-66980-53-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 28 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo