Czerwona apokalipsa:

agresja Związku Sowieckiego na Polskę i jej konsekwencje

Inne tytuły:
agresja Związku Radzieckiego na Polskę i jej konsekwencje
Autor:
Piotr Szubarczyk ...
Wydawcy:
Wydawnictwo AA (2014)
Biuro Promocji Sztuk Jacek Chromy (2014)
ISBN:
978-83-111053-2-4, 978-83-11-12117-1
978-83-7864-712-6
Autotagi:
druk
Więcej informacji...
5.0

Historyczna opowieść o kulisach sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 r. Autor – ceniony historyk i publicysta relacjonuje przebieg najważniejszych wydarzeń z września 1939 r. na wschodzie kraju oraz zintensyfikowanej eksterminacji obywateli Rzeczypospolitej w sowieckiej zonie okupacyjnej, szczególnie do lata 1942 r., czyli do momentu wyjścia żołnierzy gen. Władysława Andersa z nieludzkiej ziemi. W książce przedstawiono kulisy wydarzeń poprzedzających agresje (zwłaszcza okoliczności zawarcia paktu Ribbentrop-Mołotow) oraz jej dramatyczne konsekwencje: aresztowania, zbrodnie wojenne, współprace hitlerowców i Sowietów przy eksterminacji Polaków, sowieckie zbrodnie więzienne i marsze śmierci, zagładę polskich oficerów w Katyniu, zbrodnicze deportacje oraz liczne prześladowania wymierzone w Kościół katolicki i polską inteligencję. Autor przypomina prawdę historyczna, która przez długie lata była przed Polakami ukrywana i zakłamywana. Nawet teraz wiele faktów wciąż zdumiewa i zaskakuje. Znakomita książka, która czyta się jednym tchem!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Stalin to "brat bliźniaczy" Hitlera. • 17.września 1939 roku nastąpił IV rozbiór Polski. • Na wschód od Narwi, Wisły i Sanu a zwłaszcza kresów wschodnich, dla osób polskiego pochodzenia rozpoczęło się prawdziwe piekło. • Zsyłki na Sybir i do Kazachstanu dla kilkuset tysięcy osób, a przede wszystkim starców, kobiet i dzieci dokonane przez NKWD były ostatnią drogą życia, powolnym umieraniem. Napaść Niemiec hitlerowskich na Związek Sowiecki 21 czerwca 1941roku, które było zaskoczeniem dla samych sowietów, pozwoliło nielicznym przeżyć tzw. "marsze śmierci", przerwało CZERWONĄ APOKALIPSĘ. • Książkę powinni przeczytać wszyscy a zwłaszcza młodzi ludzie, aby przekazać dalszym pokoleniom nie kim lecz czym był "pierwszy sowiet" • Świetna książka, polecam. • Katyń, Twer, Charków to stalinowskie zbrodnie wojenne. • Mój dziadek był więźniem w Ostaszkowie, w kwietniu 1940 roku został zamordowany przez NKWD w Twer (Kalinin). Spoczywa na cmentarzu w Miednoje.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:agresja Związku Radzieckiego na Polskę i jej konsekwencje agresja Związku Sowieckiego na Polskę i jej konsekwencje
Autorzy:Piotr Szubarczyk Stanisław Kulon
Wydawcy:Wydawnictwo AA (2014) Biuro Promocji Sztuk Jacek Chromy (2014)
ISBN:978-83-111053-2-4 978-83-11-12117-1 978-83-7864-712-6
Autotagi:druk książki literatura literatura stosowana publikacje popularnonaukowe
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo