Komisarz Maciejewski: A na imię jej będzie Aniela

Autor:
Marcin Wroński
Wyd. w latach:
2010 - 2016
Wydane w seriach:
Komisarz Maciejewski
Mroczna Seria
O komisarzu Maciejewskim
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.0 (3 głosy)

Trzeci, nowy tom serii kryminałów z komisarzem Maciejewskim! Na początku września 1938 roku w Lublinie dochodzi do makabrycznej zbrodni: ktoś gwałci i morduje młodą służącą. Na ciele ofiary policjanci znajdują dziwną wydzielinę. Równo rok później - kiedy miasto atakują wojska niemieckie - komisarz Zygmunt Maciejewski wpada na trop podobnej zbrodni. Gdy władzę przejmują hitlerowcy, bohater, żeby kontynuować śledztwo, musi wstąpić w szeregi Policji Kryminalnej. Wkrótce z pomocą przyjdą mu dawni podwładni, którzy w okupacyjnej rzeczywistości szybko się odnaleźli... A na imię jej będzie Aniela to historia śledztwa prowadzonego wśród bombardowań, strachu i prześladowań, w getcie i przy wódce z Niemcami. Miasto - mimo powszechnego strachu, draństw, biedy i hitlerowskiej propagandy - żyje swym rytmem i jak dawniej nie brakuje w nim rozrywek i erotyki. A przede wszystkim nie zmienia się komisarz Maciejewski: sprawiedliwości szuka nawet wtedy, gdy w Lublinie zbrodnie są codziennością... [lubimyczytac.pl]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Świetny materiał do mojej pracy licencjackiej. W książce aż roi się od opisów miasta i to z różnej perspektyw. Głównym tematem nie jest tu wbrew pozorom sprawa zabójstw i śledztwa prowadzonego przez Zygmunta Maciejewskiego, ale miasto Lublin. To miasto właśnie jest tu na pierwszym planie, a tło stanowi zagadka kryminalna. Książka ta niewątpliwie jest ciekawsza niż Skrzydlata trumna, może jakoś temat zabójstw młodych kobiet bardziej mi odpowiada niż samobójstwo pracownika fabryki samolotów ;D. Jednak już przy okazji czytania drugiej książki tego autora muszę stwierdzić, że nie za bardzo odpowiada mi zakończenie tych książek, które nie wyjaśnia do końca wszystkich wątków, nie jest to co ja najbardziej lubię w książkach kryminalnych, czyli że na końcu wszystko zostaje wyjaśnione. Tu pozostaje nutka niepewności.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marcin Wroński
Lektor:Tomasz Sobczak
Wydawcy:NASBI (2016) Biblioteka Akustyczna (2015-2016) Legimi (2011-2015) Grupa Wydawnicza Foksal (2012-2014) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2011-2013) WAB (2010-2011)
Serie wydawnicze:Komisarz Maciejewski Mroczna Seria O komisarzu Maciejewskim
ISBN:978-83-280-1456-5 978-83-7414-900-6 978-83-7414-909-9 978-83-7747-870-7 83-280-1456-5
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo