Komisarz Maciejewski: A na imię jej będzie Aniela

Autor:
Marcin Wroński
Wyd. w latach:
2010 - 2016
Wydane w seriach:
Komisarz Maciejewski
Mroczna Seria
Lato z Kryminałem
O komisarzu Maciejewskim
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.0 (3 głosy)

W Lublinie na początku września 1938 roku policja znajduje zwłoki młodej służącej. Przed zamordowaniem zgwałcono ją, zostawiając na ciele dziwną wydzielinę. Równo rok później, kiedy miasto atakują wojska hitlerowskie, w podobny sposób ginie inna kobieta. Niewyjaśniona zbrodnia nie daje spokoju komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Żeby móc zbadać sprawę, wstępuje w szeregi niemieckiej policji. Polskie podziemie uznaje go za zdrajcę, więc Maciejewski musi działać ze zdwojoną ostrożnością. Zwłaszcza że ostatnie morderstwo nie oznacza końca tej serii...Bombardowania, hitlerowcy, getto i obóz koncentracyjny na rogatkach - to wojenny krajobraz Lublina. Mimo wszystko miasto podskórnie tętni rozrywką i erotyką. Na posterunku pozostaje komisarz Maciejewski. Sprawiedliwości szuka nawet w czasach, w których zbrodnia jest na porządku dziennym. A na imię jej będzie Aniela, trzecia i naj- mroczniejsza powieść z retrokryminalnego cyklu Marcina Wrońskiego, zaskakuje więc i poraża. Koniec przedwojennego Lublina i zagłada Żydów zostały w niej przejmująco odmalowane i stanowią bardzo ważny element fabuły.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Świetny materiał do mojej pracy licencjackiej. W książce aż roi się od opisów miasta i to z różnej perspektyw. Głównym tematem nie jest tu wbrew pozorom sprawa zabójstw i śledztwa prowadzonego przez Zygmunta Maciejewskiego, ale miasto Lublin. To miasto właśnie jest tu na pierwszym planie, a tło stanowi zagadka kryminalna. Książka ta niewątpliwie jest ciekawsza niż Skrzydlata trumna, może jakoś temat zabójstw młodych kobiet bardziej mi odpowiada niż samobójstwo pracownika fabryki samolotów ;D. Jednak już przy okazji czytania drugiej książki tego autora muszę stwierdzić, że nie za bardzo odpowiada mi zakończenie tych książek, które nie wyjaśnia do końca wszystkich wątków, nie jest to co ja najbardziej lubię w książkach kryminalnych, czyli że na końcu wszystko zostaje wyjaśnione. Tu pozostaje nutka niepewności.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marcin Wroński
Lektor:Tomasz Sobczak
Wydawcy:NASBI (2016) Biblioteka Akustyczna (2015-2016) Legimi (2011-2015) Grupa Wydawnicza Foksal (2012-2014) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2011-2013) WAB (2010-2013)
Serie wydawnicze:Komisarz Maciejewski Mroczna Seria Lato z Kryminałem O komisarzu Maciejewskim
ISBN:978-83-280-1456-5 978-8-3647-3277-5 978-83-7414-900-6 978-83-7414-909-9 978-83-7747-870-7 83-280-1456-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo