Prawdziwe kolory

Tytuł oryginalny:
True colors
Autor:
Kristin Hannah
Tłumacz:
Alina Jakubowska
Wydawcy:
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2022)
Legimi (2020-2022)
Wydawnictwo Świat Książki (2014-2022)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (17 głosów)

"Prawdziwe kolory" to skłaniająca do refleksji, poruszająca powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów z listy "New York Timesa". W charakterystycznym lekkim stylu tworząc niezapomniane postaci, opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu zazdrości, zdrady i nieoczekiwanych namiętności, które przynosi życie.

Siostry Grey zawsze sobie bliskie, po śmierci matki zjednoczyły się jeszcze bardziej, stając najbliższymi przyjaciółkami. Ich surowy ojciec, pełen pretensji i wiecznej dezaprobaty, dba raczej o swoją reputację niż o własne dzieci. Dla Henry'ego Greya pozory są wszystkim; przez lata żąda, aby córki zważały na jego pozycję społeczną.

Winona, najstarsza, najbardziej łaknie ojcowskiej aprobaty. Mająca nadwagę i zatopiona w książkach, nigdy nie czująca się dobrze na rozległym końskim ranczu, należącym do jej rodziny od trzech pokoleń, ma świadomość, że nie posiada zalet, które byłyby cenne w oczach jej ojca. Pewnego dnia, będąc najlepszym prawnikiem w mieście, postanawia, udowodnić mu swoją wartość.

Aurora, średnia, jest prawdziwym rodzinnym rozjemcą, kładzie kres wszelkim sporom i stara się wszystkich uszczęśliwić, nawet wówczas, gdy skrywa własny bolesny sekret.

Vivi Ann to niekwestionowana rodzinna gwiazda. Uwielbianej przez wszystkich olśniewająco pięknej marzycielce o sercu otwartym jak rozpościerający się przed jej domem ocean, wszystko przychodzi z łatwością do chwili, gdy w miasteczku pojawia się nieznajomy…

W pewnym momencie wszystko się zmienia. Siostry Grey stają ze sobą w szranki w trudny do wyobrażenia sposób. Ich lojalność wystawiona zostaje na próbę, tajemnice ujawnione, a szokująca zbrodnia podzieli ich rodzinę i ukochane miasteczko.

Podwodny nurt to napisana wartko i z uczuciową wnikliwością niezapomniana opowieść o siostrach, rywalizacji, przebaczeniu, odkupieniu - a wreszcie o tym, co tworzy rodzinę.

KRISTIN HANNAH jest autorką ponad dwudziestu powieści, które trafiały na listę bestselerów "New York Timesa", między innymi "Słowika" oraz "Wielkiej samotności".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Świetnie się czyta, wzruszająca
  • Cudowna historia o sile więzi sióstr, dylematy rodzinne, tajemnice. Niezwykła książka.
  • To bardzo ciekawa i piękna opowieść o miłości, namiętności , zazdrości , trochę rasizmie i cierpieniu. To też historia trzech sióstr Grey - Winony, prawniczki, najstarszej z sióstr; Aurory , średniej siostry , mediatorki w rodzinnych sporach i Vivi Ann, najmłodszej z sióstr i pięknej . Ta siostrzana przyjaźń pokazuje, jaką siłą może być rodzina. • A wszystko rozgrywa się prawie w filmowym klimacie westernu. Jest niewielkie miasteczko, pozory zamiast prawdy, konie, zawody jeździeckie, zatoka, Indianin i walka o sprawiedliwość. • POLECAM tę powieść, którą się czyta szybko i przyjemnie. • PS. Pierwsze polskie wydanie powieści było w 2014 roku.
  • Całkiem dobra ksiązka, głównie obyczajowa, ale z wątkiem kryminalnym. Interesujące wyraziste postacie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Kristin Hannah
Tłumacz:Alina Jakubowska
Lektor:Katarzyna Puchalska
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2022) Legimi (2020-2022) Wydawnictwo Świat Książki (2014-2022)
ISBN:978-83-7943-255-4 978-83-813-9409-3 978-83-8139-642-4 978-83-813-9656-1 978-83-828-9533-9 978-83-8289-701-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo