Jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie:

czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie

Autor:
Piotr Zychowicz
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2013-2016)
ISBN:
978-83-7818-441-6, 978-83-7818-482-9
978-83-7818-441-4
Autotagi:
druk
literatura
4.1 (8 głosów)
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Książka Piotra Zychowicza w żaden sposób nie umniejsza szeregowym żołnierzom ich bohaterskiej walki, jednak nie zostawia suchej nitki na przywódcach wysyłających kwiat młodzieży na samobójstwo. Świetnie przedstawiona absurdalna polityka rządu w Londynie oraz dowództwa AK. Najwyższy czas skończyć z poglądem "o historii z udziałem Polaków mówić albo dobrze, albo w ogóle".
    +2 trafna
  • Za inne spojrzenie plus. Za krytycyzm plus. Za postawienie jednej tezy i mielenie jej i przypominanie na każdym kroku traktując czytelnika jako przedszkolaka minus.
  • Piotr Zychowicz w swojej książce wskazuje główną tezę czy raczej opinię na temat Powstania Warszawskiego: • „Powstanie Warszawskie było oparte na absurdalnej koncepcji politycznej i absurdalnej koncepcji wojskowej. Zostało przeprowadzone według fatalnego planu i bez środków do walki, które dawałyby choćby minimalne szanse na zwycięstwo. A jakby tego było mało, samo wykonanie było nieudolne...". • Obowiązkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią II wojny światowej pozwala przybliżyć prawdę o przyczynach wybuchu Powstania. • Polecamy !!!
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo