Jakub Mortka: Przejęcie

Autor:
Wojciech Chmielarz
Wyd. w latach:
2012 - 2019
Wydane w seriach:
Komisarz Jakub Mortka
Ze Strachem
Seria ze Strachem
AudioBook
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (13 głosów)

Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży…

Sobota nad ranem, w Warszawie wstaje świt. Słychać śpiew ptaków i szum rzeki. Z mostu Gdańskiego zwisa ciało mężczyzny – rozpruty brzuch, ręce skrępowane na plecach, a w dłoni orzeszek ziemny. W skorupce.

W dynamicznej, pełnej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji powieści z dobrze już znanym komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej Wojciech Chmielarz potwierdza, że jest jednym z najlepszych autorów kryminałów młodego pokolenia.

Pióro Chmielarza sprawia, że chciałoby się wypić z komisarzem Jakubem Mortką parę kieliszków, porozmawiać o tym i owym. Na przykład o talentach jego twórcy. Świetne! Proszę o następny tom.

Michał Komar

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Najpierw doskonała akcja w Kolumbii, gdzie młodzi Polacy byli zwerbowani niby do kręcenia reklamy Coca-coli. Potem w Warszawie dwie sprawy kryminalne: zwłoki biznesmena zwisające z mostu oraz samobójstwa wśród mężatek. • Wciągające to było, intrygujące i najbardziej poplątane z trzech części. • Nowa ciekawa postać dołączyła do zespołu Mortki - aspirantka Sucha. Świetny kryminał Chmielarza, minusik za zakończenie, gdzie ciężko było się połapać.
  • Kolumbia, lato w pełni. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli bawi się w najlepsze: drinki, plaża i słońce w zenicie. Nagle okazuje się, że żadnego filmu z ich udziałem nie będzie, ich pobyt nie jest opłacony, a nieznani ludzie zaczynają więzić ich w hotelu. W tym samym czasie w Warszawie, z mostu Gdańskiego, zwisa ciało mężczyzny z rozprutym brzuchem, w którego dłoni znajduje się arachidowy orzeszek. Jakby tego było mało w innej części miasta pojawiają się kolejne zwłoki trzy­dzie­stok­ilku­letniego mężczyzny. Co łączy wymienione historie? Jak złożyć w całość wszystkie puzzle tej układanki? Komisarz Jakub Mortke prowadzi śledztwo, które odkryje przed nim mroki ludzkiej duszy i pełne od przemocy ulice Warszawy. Brawurowo poprowadzona akcja, świetnie napisany suspens, prawdziwa gratka dla wielbicieli gatunku, ale nie tylko. Wojciech Chmielarz potwierdza swoją literacką klasę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Cayenne
Opis
Inne tytuły:Przejęcie Cz.3 Jakub Mortka
Autor:Wojciech Chmielarz
Lektor:Janusz Zadura
Wydawcy:Legimi (2015-2019) Wydawnictwo Czarne (2012-2019) Wydawnictwo Aleksandria (2015) IBUK Libra (2014) NASBI (2014)
Serie wydawnicze:Komisarz Jakub Mortka Ze Strachem Seria ze Strachem AudioBook
ISBN:978-83-7536-867-3 978-83-7536-888-8 978-83-8049-515-9 978-83-8049-516-6 978-83-941812-6-0 978-83-941812-7-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 39 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo