Bransoletka

Autor:
Ewa Nowak
Wydawcy:
Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2012-2017)
Legimi (2016)
NASBI (2013)
IBUK Libra (2013)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...
4.1 (7 głosów)

Nowa powieść Ewy Nowak, jednej z najbardziej lubianych współczesnych pisarek dla młodzieży!

Weronika kończy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. A jednak życie Weroniki nie jest usłane różami. To codzienna walka o akceptację i niezależność, o siebie. Dziewczyna musi znosić uszczypliwe docinki ojca i brata oraz obojętność matki, która woli zdystansować się i odciąć od rodzinnych problemów. W szkole wcale nie jest łatwiej. Koleżanki bywają okrutne.

Na horyzoncie pojawia się jednak promyk nadziei. Podczas wycieczki z inną klasą Weronika poznaje chłopaka. Kiedy Łukasz namawia ją na wyjazd na zimowy obóz teatralny, dziewczyna jest w siódmym niebie. Okazuje się jednak, że los zamiast zesłać uśmiech, postanowił zrobić jej niemiłego psikusa…

Czy dziewczyna odnajdzie upragnioną miłość? Czy z Werki stanie się Weroniką? Co da jej siłę, żeby w domu i w szkole walczyć o siebie? Czy talizmanem przynoszącym szczęście okaże się tytułowa bransoletka?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Jest to pierwsza książka Ewy Nowak jaką przeczytałam. Bardzo mi się spodobała. Na początku wydawała mi się nudna, jednak później nie mogłam się od nie oderwać. Polecam!
  • Jest to pierwsza książka Ewy Nowak spoza serii „Miętowej”, jaką przeczytałam, i , prawdę powiedziawszy, podobała mi się o wiele bardziej od tamtej serii. Została napisana z rozmachem, widać, że autorka miała naprawdę oryginalny, nietuzinkowy pomysł. Postacie są bardzo żywe, z barwnymi charakterami, choć główna bohaterka – Weronika – często straszliwie mnie denerwowała. Całe szczęście, że pod koniec książki się zmieniła, może trochę zmądrzała i się ogarnęła. Naprawdę było jej tego trzeba... • Cudowny motyw z porównaniem życia do teatru. Genialne!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ewa Nowak
Wydawcy:Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2012-2017) Legimi (2016) NASBI (2013) IBUK Libra (2013)
ISBN:978-83-08-05184-9 978-83-08-05198-6 83-08-05184-9 978-83-05184-9 978-83-03-05184-9 978-83-08-05484-9
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 21 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo