Polskie morderczynie

Autor:
Katarzyna Bonda
Fotografia:
Edward Kawecki
Wydawca:
Muza (2008-2015)
ISBN:
978-83-7495-519-5, 978-83-7758-367-8
978-83-7758-554-2
Autotagi:
druk
książki
4.0 (13 głosów)

Ich procesy relacjonowały wszystkie media w Polsce. Wykreowały wizerunek złych, zdegenerowanych, pozbawionych ludzkich uczuć, bezlitosnych bestii w często pięknej skórze. Jak to możliwe, że te kobiety wzięły udział w tak brutalnych zbrodniach, same zabiły albo wszystko ze szczegółami zaplanowały, a do wykonania morderstwa posłużyły się rękami mężczyzn? Jakie są? Skąd wzięła się ich agresja? Zbrodnia podzieliła ich życie na pół. I tak też Katarzyna Bonda starała się je pokazać. Nie usprawiedliwia ich. Nie udowadnia, że nie ma w nich zła. Wiele z tych kobiet po raz pierwszy udzieliło wywiadu, którego odmawiały dziennikarzom latami. Mówią o różnych aspektach życia: o miłości, macierzyństwie, pieniądzach, marzeniach, śmierci… Ich zbrodnie poznajemy z rozdziałów, które powstały na podstawie akt sądowych.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • spodziewałam się morderczyń z prawdziwego zdarzenia do tego jakichś ciekawych złożonych historii tymczasem rozczarowanie
  • Prze­ciws­tawi­enie­ sobie dwóch opowieści - samej "morderczyni" o sobie, swoim życiu i o zbrodni (nie w każdej opowieści), a z drugiej strony fakty i relacje zawarte w aktach sprawy. Jakby się poznawało dwie różne osoby. Ta książka pokazuje że nic nie jest czarne lub białe. Nikt nie jest do końca zły lub dobry.
  • Poruszająca książka, wywołująca wiele skrajnych emocji przynajmniej tak było w moim przypadku. • Poznajemy 14 kobiet, które trafiły do więzienia za morderstwa. Każda kobieta to całkowicie inna i wyjątkowa historia, poznajemy najpierw każdą z nich od normalnej ludzkiej strony, opisują siebie, swoje życie, uczucia i poglądy, później Pani Bonda przybliża i opisuje zbrodnie, które popełniły ale nie ocenia, nie wyraża swojego zdania, zostawia czytelnika z własnymi myślami i własnym podsumowaniem. Czy te kobiety to potwory bez uczuć czy przeciętne, zwyczajne kobiety? • Książka jak dla mnie jest świetna i warta uwagi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo