Maszyna do pisania:

kurs kreatywnego pisania

Autor:
Katarzyna Bonda
Wydawcy:
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA (2015-2022)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2016-2018)
Wydawnictwo Literackie Muza (2015)
Legimi (2015)
ISBN:
978-83-287-2296-5, 978-83-7758-907-6
978-83-7758-953-3
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
3.0 (4 głosy)

Pisania, jak każdego zawodu, można się nauczyć. Kurs kreatywnego pisania Katarzyny Bondy, królowej polskiego kryminału, da początkującym pisarzom narzędzia, by mogli swoje pisarskie pomysły realizować pewnie, świadomie i coraz doskonałej. Wyjaśni, jak wygląda struktura powieści i w przystępny sposób uporządkuje teorię konstruowania tekstów literackich. Pomoże także przyszłym pisarzom w odkrywaniu ich mocnych stron, otworzy ich na inną percepcję świata, nauczy samodyscypliny oraz tego, jak szukać tematów i pomysłów.

„Tak, uczę ludzi pisać. Lubię dzielić się swoją wiedzą, pomagać adeptom, wydobywać ich z odmętów grafomanii. Spokojnie, to nie przytyk, gdyż każdy pisarz jest trochę grafomanem. Nie piszę za moich podopiecznych, nie redaguję, nie narzucam im swojej percepcji świata. Staram się jedynie - jak akuszerka - pomagać w ich „literackich porodach”. Bo pisanie książek to nie poezja, gdzie pocałunek Muzy zapładnia twórcę do napisania wiersza, zaś iluminacja jest cenniejsza niż warsztat. Pisanie książek to ciężka, także fizyczna, praca. By napisać kilkaset stron powieści trzeba mieć naprawdę twardy koniec kręgosłupa, a przy tym jednak nadal pozostać artystą. Moim zdaniem to właśnie literatura – a nie film, jak przekonywał towarzysz Lenin – jest królową sztuk. I choć kiedyś sama nie wierzyłam, że to ma sens, bojkotowałam, wyśmiewałam, kpiłam, dziś odszczekuję publicznie: pisania można, a nawet trzeba się nauczyć!”.

Katarzyna Bonda

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Sięgnęłam z ciekawości po tę książkę. Podczas czytania cofnęłam się do pięknych lat młodości. Książka jest równie pasjonująca jak podręcznik do matematyki albo biologii albo historii etc. Zawiera podręcznikowe informacje o podstawach pisania. Dokładnie o tym samym przez cztery lata liceum uczyła nasza profesor od języka polskiego. Dokładnie to samo można znaleźć w milionach innych źródeł. Obawiam się, ze ktoś, kto chce się nauczyć pisać książki, bo nie wie, kim jest bohater i jak powinien wyglądać, po prostu nie przebrnie przez tych wiele stron. Należy podziwiać lekkość pióra autorki, która tworzy tyle stron o niczym. W książce całkiem przypadkiem są przykłady z innych książek autorki i innego autora. Polecam książkę Stephena Kinga ‘Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika’. W drugiej części, bezpośrednio z poradami o pisaniu, można znaleźć praktyczne wskazówki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo