Rok w mieście

Autor:
Katarzyna Bogucka
Wydawca:
Wydawnictwo Nasza Księgarnia (2015)
ISBN:
978-83-10-12805-8, 978-83-10-13837-8
Autotagi:
druk
komiksy i książki obrazkowe
książki
3.5 (4 głosy)

Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się dzieje. Musicie nas odwiedzić! Zapraszam. Rok w mieście zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. Rok w mieście można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Na początku ilustracje wydawały się mało czytelne, ale jak już się z nimi "polubimy" - książka jest świetna. Córka studiowała ją całymi dniami :)
  • Co się robi w mieście jesienią, a co dzieje się w nim w wakacje? Czy zmiany pór roku mają wpływ na działanie niektórych miejsc? Czy zimą jest pusto na ulicach? A może są jakieś atrakcje, które pozwalają spędzić miło czas nawet w mroźne dni? O tych i innych rzeczach przekonacie się dzięki książce Katarzyny Boguckiej Rok w mieście. • Seria Rok w… wydawnictwa Nasza Księgarnia to interesujący cykl książek dla najmłodszych. W środku nie ma tekstu, są jedynie ilustracje. Każda pozycja opowiada o innym miejscu, pokazuje jego specyfikę, zwraca uwagę na różnice między kolejnymi miesiącami. Autorami książek są ilustratorzy. Dzięki temu, że każdy z nich ma inny styl, pozycje są bardzo różnorodne – jedne bardziej skupiają się na szczegółach, inne mniej, ale wszystkie są barwne, piękne i dopracowane. • Na początku książki, na wewnętrznej stronie okładki, narysowano wszystkich bohaterów i krótko ich opisano. Różnią się nie tylko wyglądem, lecz także charakterem. Są dzieci, dorośli, seniorzy, cała masa zwierząt. Każdy ma inny zawód, co innego lubi. Wśród bohaterów znajdziemy też osoby niepełnosprawne, wielu jest też dziadków i babć, nie są tu uwzględnieni jedynie młodzi ludzie. • Tak jak w innych pozycjach z serii, tak i tu obserwujemy wydarzenia z różnych miesięcy. Rozpoczynamy od stycznia, a w kolejnych miesiącach podziwiamy zmiany w mieście, zachowaniu ludzi i ich zajęciach. Są one podyktowane upływającym czasem i zmianą pór roku. Co innego robi się wiosną, co innego jesienią, wszystko tu uwzględniono. Oprócz oglądania zmian w miesiącach, możemy też podziwiać konkretne postacie i odszukiwać je wśród ilustracji. • Nowością na tle innych pozycji z serii jest na pewno kreska autorki. Ilustracje są bardzo szczegółowe i jakby bardziej „kanciaste”. Dużo jest domów, bloków, instytucji, możemy zajrzeć do ich wnętrz i zobaczyć, co się tam dzieje. Jednak postacie i budynki są dość małe, by jak najwięcej móc przedstawić na planszy. W porównaniu z innymi książkami z serii Rok w… tu obrazki są zupełnie w innym stylu. • Książka trenuje spostrzegawczość. Dzięki dużej liczbie szczegółów nigdy się nie nudzi, a ponieważ nie ma w niej tekstu, można też nauczyć się opowiadać o tym, co się widzi. Dzieci będą zachwycone rysunkami, ale też zabawą, którą dostarczają – trzeba samemu wymyślać historię, którą się ogląda. Na dodatek dzięki temu, że obserwuje się upływający czas, można zauważyć, jak zmienia się świat i co robi się w poszczególne miesiące. Dzięki temu dzieci poznają związki przyczynowo-skutkowe. Polecam szczególnie dla maluchów, które będą mogły samodzielnie tworzyć opowiadanie na podstawie ilustracji.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo