Mrówańcza

Tytuł oryginalny:
Metro 2033
Autor:
Rusłan Mielnikow
Wydawcy:
Legimi (2016)
Insignis Media (2014-2016)
Wydane w seriach:
Uniwersum Metro 2033
ISBN:
978-83-63944-62-9, 978-83-63944-63-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

„Wrak milionowego miasta, głównego ośrodka obwodu i okręgu, bramy Kaukazu, portu pięciu mórz…” A pod nim nieukończone metro z tymi nielicznymi mieszkańcami, którzy mieli szczęście przetrwać. Szczęście? Ze zmiennym powodzeniem bronią swoich podziemnych enklaw przed agresją nowych gospodarzy zniszczonego świata. Ale oto nadciąga zagrożenie, które zmusza do ucieczki panoszące się na powierzchni stwory, a mieszkańców metra sama jego nazwa przyprawia o dreszcze i rodzi nocne koszmary. Czy to już ostateczny kres ludzi? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Autor straszy, ale i oczarowuje.

Ściana płomieni dokonała tego, z czym nie poradził sobie niedokończony kamienny mur – ogromne, szybko rozpalone ognisko skutecznie odcięło mutanty od ludzi. I stało się tak dlatego, że ktoś nie bał się jednym ruchem palca wznieść ścianę ognia i stać się jej częścią. Ktoś spłonął żywcem, dając innym szansę na ocalenie. Choćby maleńką, ale jednak.

„Kiedy pierwszy raz usłyszałem tytuł Mrówańcza, zapytałem, pewnie podobnie jak i Wy: Co?! A potem przeczytałem książkę i nie miałem żadnych wątpliwości. Dlatego że mimo dziwnego tytułu to mocna i sugestywna powieść. Z pewnością jedna z najlepszych w Uniwersum Metra 2033. Niepodobna do innych. Pasjonująca, a do tego mroczna i liryczna”.

Dmitry Glukhovsky

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • "Mrówańcza" to moje drugie spotkanie z Uniwersum Metro. Pierwsze z Metro 2033 było nieudane, ale Mrówańcza to co innego. Wciągnęła mnie od pierwszych stron i zżyłam się z głównym bohaterem - Magiem. Przez całą książkę towarzyszymy właśnie jemu. Fabuła jest doś prosta a każdy kolejny rozdział to kolejna stacja metra. Ale nie odbiera to uroku, wręcz przeciwnie. Bardzo polecam wyruszenie wraz z głównym bohaterem w głąb metra i stoczenie walki z tytułową Mrówańczą :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
TrissM
Opis
Autor:Rusłan Mielnikow
Tłumacz:Paweł Podmiotko
Wydawcy:Legimi (2016) Insignis Media (2014-2016)
Serie wydawnicze:Uniwersum Metro 2033
ISBN:978-83-63944-62-9 978-83-63944-63-6
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 5 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo