Mężczyzna imieniem Ove

Tytuł oryginalny:
Man som heter Ove
Autor:
Fredrik Backman ...
Tłumacz:
Alicja Rosenau
Wyd. w latach:
2014 - 2014
ISBN:
978-83-280-0916-5, 978-83-7881-391-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...
4.4 (5 głosów)

Napisana z przymrużeniem oka zajmująca historia emeryta. Historia prawie 60-letniego, odizolowanego od otoczenia mężczyzny imieniem Ove. Uporządkowany świat zrzędliwego staruszka staje na głowie za sprawą niefrasobliwego sąsiedztwa. Choć powieściowy świat pełen jest smutku, bolesnego doświadczenia, samotności i niezrozumienia, nie brak w tej historii dobrego humoru. Debiutancka powieść szwedzkiego autora Fredrika Backmana, która w Skandynawii szybko została bestsellerem.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Piękna opowieść o miłości, uczciwości i wartościach które są niezmienne i nigdy nie podlegają "przedawnieniu" ..... • Polecam tę książkę i starszym i młodszym czytelnikom , bo daje wiele do myślenia..
  • Ove nie chce dalej żyć, ma już dość bezduszności społeczeństwa i administracji. Większą część życia z tym wałczył ale przychodzi takie moment, kiedy ma już dość. Mimo, że wiele w swoim życiu zaplanował, to zdecydowanie nie może zaplanować swoich ostatnich dni życia. W jego życie wkracza coś, czego na pewno on sam się nie spodziewał. • "Mężczyzna imieniem Ove" to śliczna, pełna humoru, ciepła, miłości ale i smutku opowieść o współczesnych przemianach szwedzkiego społeczeństwa. Zdecydowanie spełnia przy tym warunek dobrej książki określony przez Bohumila Hrabala. Podczas tej lektury, czytelnik nie pozostaje obojętny i ma ochotę sprać pana literata po pysku...
  • Książka ta jest niezbitym dowodem na to, że Szwedzi piszą nie tylko bardzo dobre kryminały, ale też świetne powieści o obyczajowym charakterze. "Mężczyzna imieniem Ove" to niesamowita opowieść. Jej główny tytułowy bohater jest emerytem o niesamowicie trudnym charakterze. W pierwszej chwili pomyślałam o nim - zwyczajny, star, zgryźliwy tetryk i nic więcej. Niewątpliwie z każdą kolejną stroną zmieniałam o Ove zdanie. Z całą pewnością to człowiek z żelaznymi wręcz ZASADAMI. Przy okazji jest niewątpliwie patriotą, co przejawia w nieograniczonej miłości do swego saaba. Jest też nieco zgryźliwy, wycofany i nieustępliwy, ale jak się ostatecznie okazuje w gruncie rzeczy ma niesłychanie WIELKIE serce. Wiele w życiu doświadczył, utracił wszystko co najcenniejsze, a gdy go poznajemy z niesłychanym uporem chce skończyć ze swym życiem. Wszystkie jednak jego pomysły spalają na panewce... Powieść ta wzrusza, bawi, zaskakuje i zmusza do refleksji... Gorąco polecam, bo warto ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Fredrik Backman Alicja Rosenau
Tłumacz:Alicja Rosenau
Wydawcy:Grupa Wydawnicza Foksal (2014) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2014) WAB (2014) IBUK Libra (2014) Legimi (2014)
ISBN:978-83-280-0916-5 978-83-7881-391-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika literatura literatura piękna powieści zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo