Pokój dla artysty

Autorzy:
Maria Ulatowska
Jacek Skowroński
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2015-2019)
Prószyński Media Sp. z o. o (2015-2017)
NASBI (2015)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
Więcej informacji...
3.8 (11 głosów)

Historia o pasji, miłości i... duchach przeszłości, które raz obudzone, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tajemniczy Dom, w którym może się wydarzyć absolutnie wszystko. Przeznaczenie dopadnie każdego, można mu się poddać lub stanąć do walki o uczucie najbliższej osoby. Czy też o jej życie…

Dwie pary bohaterów, dwie opowieści o rodzących się uczuciach. O miłości, ale także o chciwości i wyrachowaniu, które nie cofną się nawet przed zbrodnią.

Te na pozór całkiem odmienne historie miłosne splatają się w pewnym starym dworku, odkrytym przypadkiem przez dwójkę pisarzy. Wbrew wszelkim przeciwnościom postanawiają go kupić, wyremontować i uczynić schronieniem dla zaprzyjaźnionych artystów oraz podobnych marzycieli. Nowi właściciele nie przypuszczają nawet, że ich dom od pierwszej chwili stanie się miejscem niecodziennych wydarzeń. Nad starym dworkiem krąży fatum, w wypadkach giną kolejni mieszkańcy. Okoliczności nie budzą podejrzeń... poza jedną. Że wszystko zdarzyło się właśnie tam…

Pozbawiony skrupułów prawnik, ekscentryczny malarz, dobiegający kresu życia autor bestsellerów, gotowa na wszystko aktorka, niespełniona pisarka, siostrzany duet piszący romanse, producent filmowy, pewien kloszard – oto goście i rezydenci tajemniczego domu. Co łączy tych wszystkich ludzi? Co dzieje się w pokojach dla artystów?

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński o książce

Maria Ulatowska – autorka książek obyczajowych: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”, „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie”, „Prawie siostry”, „Rodzina z Sosnówki” i, wspólnie z Jackiem Skowrońskim, powieści „Autorka”. Miłośniczka przyrody, zwierząt, książek oraz dobrej muzyki. Jest warszawianką z urodzenia i z wyboru, lecz chciałaby żyć w kilku miejscach jednocześnie. 

Jacek Skowroński – laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne. Autor opowiadań i powieści sensacyjno-kryminalnych („Mucha”, „Był sobie złodziej”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”). Niespokojny duch, robił w życiu niejedno. Potrafi skakać ze spadochronem, prowadzić lokomotywy i strzelać z karabinu maszynowego. Nie boi się niczego, co udowodnił, rozpoczynając współpracę z Marią Ulatowską. Ich pierwszą napisaną razem książką jest powieść kryminalna „Autorka”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Kolejna pozycja wspaniałego duetu - wciąga juz od pierwszych stron, a zakończenie jest.....a nie, nic więcej nie powiem - po prostu trzeba to przeczytać!!!!!
  • To druga po "Autorce" napisana wspólnie książka tejże spółki autorskiej. • To książka, w której przeplatają się losy dwóch par, w której przeplatają się też miłość, intryga, wątki kryminalne i swoisty klimat Nałęczowa, a w nim odrestaurowany, piękny Dom Artysty. • Niezwykła historia tegoż Domu łączy się z niezwykłym wydarzeniem z przeszłości. • A jakie to wydarzenie? Kto w przeszłości dokonał niecnego czynu? To trzeba przeczytać! Już sam początek skłania do "sięgania" coraz "dalej" - polecam, czyta się z przyjemnością i szybko.
  • bardzo dobra :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Maria Ulatowska Jacek Skowroński
Tłumacz:Jacek Skowroński
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2015-2019) Prószyński Media Sp. z o. o (2015-2017) NASBI (2015)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8069-072-1 978-83-8069-793-5 978-83-8069-822-2 83-8069-072-1 978-83-80069-072-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo