Przemiana

Tytuł oryginalny:
Change of heart
Autor:
Jodi Picoult
Tłumacz:
Katarzyna Kasterka
Wydawca:
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2009-2015)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (7 głosów)

Porywająca opowieść o istocie odkupienia, sprawiedliwości i miłości. June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie ľ na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud. Shay Bourne ma wkrótce umrzeć. Nie znalazł nigdy swojego miejsca na ziemi, nie ma już nic do zaoferowania światu. W pewnym momencie staje przed szansą odkupienia swoich win i błędów. Aby tak się stało Claire Nealon, córka June, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar. Michael Wright zdecydował się poświęcić życie Bogu. Kiedy jednak osobiście poznaje Shaya Bourneĺa, zostaje zmuszony do zakwestionowania założeń swojej religii, spojrzenia w innych kategoriach na pojęcie dobra i zła. I na samego siebie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Ciekawa, oryginalna i poruszająca (momentami tak bardzo, że czuje się pokusę, by wybiec parę stron do przodu i upewnić się czy dany wątek zakończy się pomyślnie). Jodi Picoult i tym razem nie pozostawia Czytelnika obojętnym wobec losu kreowanych przez siebie postaci- także tych drugoplanowych- co bez wątpienia świadczy o jej kunszcie pisarskim. Polecam, uprzedzając, że "Przemiana" nie jest prostym czytadłem do pociągu czy na plażę, ale zmusza do głębszej refleksji.
  • Opinie na temat książek pani Picoult można powielać. Na pewno są to dobre oceny tak jak dobre są te książki, a dokładnie zawarte w nich historie. Jak zwykle trudne tematy, poważne wybory, spora dawka psychologii, wiadomości z dziedziny medycyny i z ławy sądowej. W tym dokładnie przypadku jak dla mnie za dużo rozważań natury religijnej, i tyle.
  • Jest to historia, w której splatają się losy dziecka potrzebującego serca i mordercy, który chce „odkupić” swoje winy, a także księdza, który przeżywa kryzys wiary. • Książka wciąga i zaskakuje czytelnika od pierwszych stron, stawiając przed nim pytania o wartość ludzkiego życia i o to, kto ma prawo decydować o czyimś życiu i śmierci. Jest to opowieść, w której autorka zwraca również uwagę na wieloaspektowość, którą trzeba uwzględnić przy niemal każdej podejmowanej decyzji, a poruszane przez nią problemy dotyczące wiary i religii dają wiele do myślenia. • Z czystym sumieniem polecam! ao
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jodi Picoult
Tłumacz:Katarzyna Kasterka
Wydawca:Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2009-2015)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-7469-778-1 978-83-7648-058-9 978-83-7648-312-2 978-83-7839-359-7 978-83-7961-221-5 978-83-8097-647-4 83-7648-312-2 978-83-7684-312-2
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo