Magda Goebbels:

pierwsza dama Trzeciej Rzeszy

Tytuł oryginalny:
Magda Goebbels
Annäherung an ein Leben
Autor:
Anja Klabunde ...
Tłumacz:
Monika Kilis
Wydawcy:
Legimi (2016)
Wydawnictwo Prószyński Media (1999-2016)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-7839-783-0, 978-83-7961-800-2
978-83-7961-948-1
Autotagi:
biografie
druk
książki
Więcej informacji...
4.3 (4 głosy)

Kobiety niezwykle rzadko pojawiają się w literaturze na temat nazizmu. Książka Anji Klabunde jest tym cenniejsza, że opisuje losy wyjątkowej postaci – Magdy Goebbels, najbardziej wpływowej kobiety Trzeciej Rzeszy. 

Fanatyczna, bezwzględna, bez reszty oddana wierze w Adolfa Hitlera i narodowy socjalizm, żona jednego z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi w hitlerowskich Niemczech, Josepha Goebbelsa, pełniąca funkcję pierwszej damy nazistowskich Niemiec, Magda Goebbels była osobą naznaczoną sprzecznościami pozornie nie do pogodzenia. W jaki sposób zagorzała zwolenniczka syjonizmu zmieniła się w ikonę niemieckiego faszyzmu i antysemitkę, a matka sześciorga dzieci w morderczynię? Precyzyjne informacje zebrane przez Anję Klabunde opisują los, w którym odnajdujemy namiętności i katastrofy decydującej fazy przełomu dwudziestego stulecia posunięte do skrajności.

Anja Klabunde (ur. 1945) – absolwentka germanistyki i historii sztuki. Niezależna autorka i publicystka, której specjalnością są tematy z zakresu historii współczesnej. Od 1980 r. mieszka w Paryżu.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Magda Goebbels była kobietą, która wspięła się na szczyt po to by za chwilę z niego spaść, kobietą która miała olbrzymie ambicje, ale bardzo niskie poczucie własnej wartości. Ta zagorzała zwolenniczka Hitlera swoje najmłodsze lata spędziła w katolickich szkołach prowadzonych przez zakonnice. Przeszła na protestantyzm kiedy związała się z dużo starszym przedsiębiorcą Guinterem Quandtem, a zachwyciła się buddyzmem będąc żoną Goebbelsa. Ten ostatni, idealny na pozór związek przyniósł Magdzie wiele rozczarowań. Minister propagandy okazał się zdradzającym ją bawidamkiem, co w gruncie rzeczy doprowadziło do ogromnego kryzysu w związku, (Goebbels zakochał się bez pamięci w aktorce Lidzie Barovej) który przetrwał tylko dzięki interwencji samego Hitlera. • Wszystko skończyło się 1 maja 1945 roku kiedy to pierwsza dama III Rzeszy wraz z mężem popełnia samobójstwo wcześniej odbierając życie szóstce swoich dzieci. Miłość do narodowego socjalizmu zwycięża. • Książka interesująca, napisana prostym, przystępnym językiem.Gorąco polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Annäherung an ein Leben
Autorzy:Anja Klabunde Prószyński Media
Tłumacz:Monika Kilis
Wydawcy:Legimi (2016) Wydawnictwo Prószyński Media (1999-2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-7839-783-0 978-83-7961-800-2 978-83-7961-948-1
Autotagi:biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo