Tajemna historia

Tytuł oryginalny:
Secret history
Autor:
Donna Tartt
Tłumacz:
Jerzy Kozłowski ...
Lektor:
Wojciech Chorąży
Wyd. w latach:
1994 - 2019
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.6 (7 głosów)

Richard Papen rozpoczyna studia w ekskluzywnym college’u w Nowej Anglii. Dołącza do grupy inteligentnych, ekscentrycznych studentów filologii klasycznej, którzy pod wodzą charyzmatycznego wykładowcy odkrywają sposób myślenia i życia niemający nic wspólnego z monotonną egzystencją ich rówieśników. Kiedy jednak eksperymenty z narkotykami, alkoholem i seksualnością nie przynoszą odpowiedzi na pytanie: jak daleko można się posunąć?, dochodzi do morderstwa. Czy da się uniknąć jego konsekwencji? Czy można zabić i nie zostać ukaranym? I czy możliwe jest, by morderstwo w żaden sposób nie zmieniło mordercy? Tajemna historia to pełna napięcia, intelektualna opowieść o moralności, sztuce, karze i odkupieniu. Ale też o błędach młodości, oczekiwaniach wobec innych i samego siebie. Mroczna i uzależniająca niczym grecka tragedia opowieść o młodych ludziach, którzy odkrywają, jak łatwo jest zabić, a jak trudno jest żyć. Tajemna historia to kultowy debiut nagrodzonej Pulitzerem autorki Szczygła. Powieść ta sprzedała się w kilkumilionowym nakładzie, została przetłumaczona na trzydzieści języków i jest dziś uznawana za jedną z najważniejszych powieści końca XX wieku.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Moja poprzednia recenzja była przeznaczona dla "Małego Przyjaciela" - wstawiłam ją tu przez pomyłkę. • W "Tajemnej historii" dzieje się dużo, ciekawie, momentami dramatycznie, a styl i głębia wspaniała (jak we wszystkich książkach Donny Tartt)
  • Książka napisana pięknym, klasycznym językiem, wyjątkowo barwnym. Historia, jakich niewiele, wpisuje się w nurt powieści angielskich z mgłą w tle. Wydanie kolejne, po latach.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:22030
Autor:Donna Tartt
Tłumaczenie:Jerzy Kozłowski Paweł Witkowski
Lektor:Wojciech Chorąży
Redakcja:Paweł Witkowski
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2019) Legimi (2017) Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015-2017) Zysk i Spółka (1994)
Serie wydawnicze:Znak Litera Nova Czytak Larix Kameleon Czytak Larix 22024-22046 Litera nova MINIKSIĄŻECZKI MINIKSIĄŻECZKI - Egmont Polska
ISBN:83-7123-238-1 83-86530-83-9 978-83-240-2741-5 978-83-240-4746-8 978-83-240-2741-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza reprodukcje zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 24 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo