Sekta egoistów

Tytuł oryginalny:
Le secte des égoistes
Autor:
Eric-Emmanuel Schmitt
Tłumacz:
Łukasz Müller
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015)
ISBN:
978-83-240-3530-4
Autotagi:
druk
powieści
2.8 (4 głosy)

Kiedy Gérard natrafia w starej książce na wzmiankę o tajemniczym założycielu Sekty Egoistów, jest przekonany, że właśnie wpadł na trop niezwykłej zagadki. Kim byli owi egoiści, którzy wierzyli, że każdy człowiek powinien skupić się tylko na poznaniu samego siebie? Kolejne ślady prowadzą Gérarda przez całą Europę, a początkowe niewinne zainteresowanie tematem szybko przeradza się w obsesję. Z dnia na dzień mężczyzna coraz bardziej zagłębia się w poszukiwania, ignorując wszystko i wszystkich. Jednak czy naprawdę można żyć tylko dla siebie, zapominając o innych? W swojej pierwszej, niepublikowanej dotąd w Polsce powieści, Eric-Emmanuel Schmitt stawia ważkie pytanie o to, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze: osobiste szczęście czy budowanie więzi z otaczającymi nas ludźmi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Płytko ujęty temat moim zdaniem. Historia szaleństwa, a spodziewałam się bardziej filozoficznie ujętego tematu. Szybko się czyta ale inne pozycje tego autora dużo lepsze.
  • slaba,gdybym nie znala całej tworczosci autorai miała zaczynać od tej pozycji chyba omineloby mnie kilkanaście późniejszych o wiele lepszych dziel Schmitta
  • Debiutancka książka Schmitta. Tego się chyba nie da wyrazić słowami, jest po prostu fenomenalna. Schmitt w pełni mnie zahipnotyzował swa książką, Nie brak w niej filozoficznych wątków i intrygujących pytań, które zaciekawia każdego. Dzieło godne polecenia!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Joanna87
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo