Twój cel to skutecznie przekazać wiedzę:
- Jak inspirować i dzielić się ze słuchaczami swoim przesłaniem?
- Kiedy unikać stosowania słowa "nie"?
- Dlaczego "wirus idei" może uzdrowić Twoją prezentację?
- Czy notatki to pomoc, czy sposób na położenie wystąpienia?
- Jak zamieniać stres w pozytywną energię?
Prezentacja z prawdziwego zdarzenia
Prowadzenie prezentacji to wyższa szkoła jazdy w zakresie komunikacji międzyludzkiej. Umiejętnie rozegrane wystąpienie publiczne jest milowym krokiem do sukcesu w sprzedaży i zarządzaniu zespołem, a także podczas negocjacji i rozmów z klientami. To nie wszystko — świetnie przeprowadzona prezentacja może okazać się przyczynkiem do zwycięstwa przy egzaminach maturalnych i podczas zdobywania kolejnych tytułów naukowych. Od umiejętności jej przygotowania często zależą i nasza kariera, i powodzenie realizowanego zadania. Nie pozwól, by strach oraz brak wiedzy przeszkodziły Ci w swobodnym i skutecznym prezentowaniu treści szerokiemu audytorium.
Myślisz sobie: "To nie dla mnie. Nie nadaję się do wystąpień publicznych"? Zastanów się nad tym raz jeszcze. Ludzie różnią się między sobą usposobieniem, cechami charakteru czy temperamentem. Każdy prezenter jest inny. Po odpowiednim treningu i nabraniu właściwych nawyków Ty także znajdziesz własny styl prezentacji, w którym będziesz się czuł komfortowo. Nauczysz się wykorzystywać swoje atuty, a słabsze punkty zamieniać w zalety.
Zacznij trening z Pawłem Lenarem. Sięgnij po książkę i wśród ciekawych przykładów, pomocnych rad, mnóstwa ilustracji, ćwiczeń, formularzy i diagramów znajdź własną drogę prowadzenia prezentacji:
- naucz się przykuwać uwagę słuchaczy i trafiać do ich umysłów;
- przygotuj się do występów przed męskim lub żeńskim audytorium;
- poznaj najczęstsze błędy i nigdy więcej ich nie popełniaj;
- zaskakuj "efektem Zeigarnik";
- zaprzyjaźnij się ze swoim sprzętem komputerowym i twórz atrakcyjne wizualnie prezentacje.