Czarny anioł:

opowieść o Ewie Demarczyk

Autorzy:
Angelika Kuźniak
Ewelina Karpacz-Oboładze ...
Lektor:
Maciej Rayzacher
Wydawcy:
Wydawnictwo Znak (2015)
Larix (2015)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2014-2015)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2015)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21024-21040
ISBN:
978-83-240-2049-2, 83-240-2049-2
Autotagi:
audiobooki
druk
nagrania muzyczne
Więcej informacji...
4.0 (10 głosów)

Książka oddaje cześć jednej z największych artystek polskiej piosenki. Jak silną musiała być osobowością, by stworzyć kreację przekraczającą ramy scenicznej roli? Dlaczego jej piosenki żyją i są nieustannie przypominane na polskich estradach, ale w innych wykonaniach tak łatwo stają się falsyfikatem? Demarczyk to nie tylko głos, ale także kolor. To jednak nie tylko czarna melancholia, ale także żart. Ten humor jest lekki i wyrafinowany, oparty na literaturze z najwyższej półki. Baczyński, Pawlikowska-Jasnorzewska, Leśmian, Tuwim, po takich sięgała " tekściarzy". Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki i przyjaciele z Piwnicy pod Baranami opowiedzieli autorkom o tym, jak Ewa Demarczyk stała się ważną postacią w Krakowie. Jak następnie stała się artystką polskiego i europejskiego formatu. I dlaczego zamilkła.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Warto sięgnąć po tę książkę już choćby po to, żeby zobaczyć w jakich warunkach żyły i koncertowały autentyczne gwiazdy tamtych lat. • Ewa Demarczyk, piosenkarka wybitna, była gwiazdą lat sześ­ćdzi­esią­tych­, a także późniejszych i współczesnych by stać się postacią tajemniczą, o której tak naprawdę dzisiaj nic nie wiadomo./WWW/
    +2 pouczająca
  • „Czarny Anioł” to opowieść o skomplikowanych losach, krętych ścieżkach życia i zawiłych meandrach kariery scenicznej niepodrabialnej piosenkarki, Ewy Demarczyk. Książka przybliża nam postać zupełnie odrębnej, osobnej artystki, która słynęła ze swej bezk­ompr­omis­owoś­ci. Autorki książki przedstawiają nam w miarę pełny obraz artystki, poczynając od początków w Piwnicy pod Baranami, poprzez triumfy na festiwalach piosenki krajowej (Opole, Sopot), po występy w renomowanych klubach (paryska Olympia, gdzie grali chociażby The Beatles, nowojorska Carnegie Hall) i zagraniczne trasy koncertowe, obejmujące kilka kontynentów. Skomplikowane losy Ewy Demarczyk są historią artystki, która w imię własnej sztuki nie idzie na żadne ustępstwa. W książce znajdziemy mnóstwo wypowiedzi na temat piosenkarki, sporo świetnych anegdot. I wyznań: „Nigdy nie lubiłam publicznie występować – przyznawała Ewa Demarczyk po latach. – Oczywiście oprócz momentów, kiedy śpiewam. Czuję wtedy, jak zaczynam panować nad widownią i jej uczuciami. To jedyny rodzaj władzy, jaki mi odpowiada”.
  • szkoda tylko,że tak wielki talent w jakimś sensie został niedoceniony.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21038 opowieść o Ewie Demarczyk
Autorzy:Angelika Kuźniak Ewelina Karpacz-Oboładze Maciej Rayzacher Karpacz-Oboładze Ewelina Kuźniak Angelika
Lektor:Maciej Rayzacher
oraz:Ewelina Karpacz-Oboładze
Wydawcy:Wydawnictwo Znak (2015) Larix (2015) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2014-2015) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2015)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21024-21040
ISBN:978-83-240-2049-2 83-240-2049-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka biografie CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo