Moralność pani Piontek

Autor:
Magdalena Witkiewicz
Lektor:
Magdalena Karel ...
Wyd. w latach:
2015 - 2105
Wydane w seriach:
AudioBook
Bestsellery na Obcasach
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (4 głosy)

Przezabawna, słodko gorzka historia lekarza ginekologa, Augustyna Poniatowskiego, jego upiornej mamuśki, pani Piontek oraz kilku innych kobiet jego życia.
Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to ekscentryczna kobieta, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których chciałaby mieć blisko. Bardzo blisko.
Pani Poniatowska pija kawę tylko z porcelanowych filiżanek, uwielbia drogie buty na obcasie. Szpilki od Louboutin planuje założyć do trumny. Wszystko w jej życiu przebiega zgodnie z planem.
Augustyn Poniatowski to 35 letni ukochany synek pani Gertrudy. Pani Poniatowska za nic nie pozwoli na to, aby usidliła go jakaś „lafirynda”. O, nie! Zbyt dużo w niego zainwestowała.
Innego zdania jest ojciec Augustyna, pan Romuald. Ale jego zdanie się nie liczy.
Pewnego dnia Augustyn podejmuje desperacką decyzję - wyprowadza się od mamy! I to natychmiast. Wynajmuje mieszkanie od uroczej pani Halinki. Bardzo uroczej. I bardzo zapobiegliwej. Starsza pani owo lokum wynajmuje także niejakiej Anuli, studentce, świeżo po zawodzie miłosnym, nagle pozbawionej pokoju w akademiku. W małym mieszkanku przetną się drogi młodej dziewczyny, ambitnego Augustyna i jego sympatycznego przyjaciela podrywacza, Cyryla. Romantyczna komedia pomyłek w najlepszym stylu Magdaleny Witkiewicz, specjalistki od szczęśliwych zakończeń.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Kapitalna pozycja jak większość pozycji tej autorki.
  • -lekka,doskonały relaks
  • Magdalena Witkiewicz - MORALNOŚĆ PANI PIONTEK" • Kapitalna książka na ponure popołudnie, jakie zdarzyło się dziś w moim mieście. Pani Pionek de domo, a po mężu Poniatowska to "upiorna mamuśka, harpia, pirania' jak rzecze jej własny syn Augustyn, ceniony lekarz ginekolog, który w wieku 35 lat, zbuntowany, uwolnił się wreszcie spod wpływów owej mamuśki. I tutaj zaczyna się przezabawna historia działań matki, by „uwolnić” synka z "otaczającego" go świata , w który wpędzili go zdaniem mamuśki -przyjaciel i dziewczyna i sprowadzić go z powrotem w pielesze rodzinne. Na egzekutora poleceń mamuśki został wyznaczony ojciec rzeczonego synka. Czy uda mu się sprowadzić ukochanego jedynak do domu? Poczytajcie. Polecam książkę, uśmiałam się do łez.
  • Książka z pozoru wydaje się na początku nudna, jednak pokazuje codzienne życie z punktu widzenia młodego dorosłego człowieka, zazdrosnej matki i pokornego męża. Warta przeczytania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Magdalena Witkiewicz
Lektorzy:Magdalena Karel Magda Karel
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2015-2105) Wydawnictwo Edipresse Polska (2017) IBUK Libra (2015) Legimi (2015) Heraclon International. Storybox.pl Audioteka.pl Termedia
Serie wydawnicze:AudioBook Bestsellery na Obcasach
ISBN:978-83-7927-897-8 978-83-7988-494-0 978-83-8075-017-3 978-83-8117-068-0 978-83-8117-072-7 978-83-7927-897-08
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo