Saga rodu Petrycych: Pokochałam wroga

Autor:
Mirosława Kareta
Wydawcy:
Wydawnictwo WAM (2016-2020)
Videograf (2017)
Wydane w seriach:
Saga rodu Petrycych
ISBN:
978-83-277-1077-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (18 głosów)

Przekleństwo uczuć, bezlitosna wojna i rodowe tajemnice To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny nawet szlachetny człowiek ubrany w niewłaściwy mundur - zawsze będzie śmiertelnym wrogiem. Zwłaszcza gdy rywalem do serca kobiety jest członek ruchu oporu… Kilkadziesiąt lat później tajemnicze słowa matki wypowiedziane na łożu śmierci i odnaleziony osobisty pamiętnik z wojennych lat naprowadzą Maksymiliana na trop mrocznej rodzinnej tajemnicy i zarazem narodowego tabu. Szanowany krakowski lekarz szybko przekona się, że są osoby, które nie cofną się przed niczym, aby uniemożliwić mu poznanie prawdy. Pierwszy tom sagi rodziny Petrycych zachwyca intrygującą fabułą, autentycznością moralnych dylematów i wiernym oddaniem realiów okupowanej Polski. Podobne historie pisało samo życie - na ich ślady autorka, dziennikarka i historyk, natrafiła w Krakowie i w Monachium, miastach, z którymi związana jest od lat. [Azymut.pl]
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Mirosława Kareta - POKOCHAŁAM WROGA cz. I • Mirosława Kareta - BEZIMIENNI cz. II • Saga rodu Petrycych - to dobrze i ciekawie napisana powieść obyczajowo- historyczna, opowiadająca o rodzinie żyjącej w czasie przemian po 1989 roku, ale przenosząca nas w retrospekcjach - / pamiętnik seniorki rodu w cz. I , a w cz. II - walka żony o uznanie bohaterstwa męża, lotnika, członka załogi słynnego alianckiego samolotu Liberator, siejącego postrach wśród nazistów, wykonującego tajne loty do Polski/ - w niesamowitą podróż ulicami wojennego Krakowa, w walkę krakowskiego podziemia z okupantem, w zakazaną miłość, która we współczesnej akcji powieści, rzutuje na życie głównego bohatera. • Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi wydarzeniami i bohaterami tamtych lat. Autorka dokumentuje to przypisami i listą występujących historycznych osób. • Polecam niebanalną opowieść z historią w tle. Całość czyta się jednym tchem z niesłabnącym zainteresowaniem. • Tomiska wydają się opasłe, ale przeczytane kartki "znikają" z minuty na minutę.
  • Lubię powieści o tematyce wojennej i zwykłych a zarazem niezwykłych ich bohaterach. Piękna historia miłości zakazanej i tej prostej. O miłości międzyludzkiej takiej zwyczajniej nie zawsze z serca. Powieść o poszukiwaniach własnej historii i tożsamości, własnych korzeni. Prosty przekaz a zarazem chwytający za serce, wywołujący emocje. Polecam.
  • Książka świetna.Dotyka wiele ważnych i kont­rowe­rsyj­nych­ spraw dotyczących okupacji.Bohaterowie stają przed dylematami, przed trudnymi decyzjami. Fabuła świetnie skonstruowana, nie można się doczekać następnego rozdziału.
  • Książkę przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem, zachęcona notą wydawcy wiedziałam, że jest to temat , który lubię. • Wyjątkowa miłość w Krakowie w okresie wojny i powojennym, miłość która nie powinna się zdarzyć. Bo cóż można powiedzieć gdy łączy ona Polkę i Niemca chociaż był on człowiekiem szlachetnym. Max ginie w niewyjaśnionych okolicznościach a Jadwiga pozostaje sama , okazuje się ponadto że jest w ciąży. Na łożu śmierci matka ujawnia synowi tajemnicę, wskazuje zapiski na podstawie których dowiaduje się, kto jest jego ojcem oraz poznaje realia Polaków podczas II wojny światowej. • Książka napisana w sposób bardzo autentyczny i emocjonalny, trzymająca w napięciu do samego końca. • Jest to pierwsza część sagi o rodzinie Petrycych, bardzo mi się podobała i z niecierpliwością czekam na kolejną . • Polecam serdecznie :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
sobiesiak.jadwiga
Opis
Autor:Mirosława Kareta
Tłumacz:Mirosława Kareta
Wydawcy:Wydawnictwo WAM (2016-2020) Videograf (2017)
Serie wydawnicze:Saga rodu Petrycych
ISBN:978-83-277-1077-2
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo