Szczęście na wagę

Autor:
Agnieszka Olejnik
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016-2018)
IBUK Libra (2016)
Legimi (2016)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Wszystkie smaki życia
ISBN:
978-83-7976-363-4, 978-83-7976-364-1
978-83-7976-802-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.3 (9 głosów)

Czy rozbitą brakiem empatii i szczerości rodzinę można ponownie scementować wspólnym szczęściem?Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa?

Ewa jest żoną i matką, całkowicie poświęconą rodzinnym obowiązkom. Jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować własne marzenia i czerpać radość z życia. Jej nie-szczęście pogłębiają rodzinne troski: miłość w małżeństwie dawno wygasła, natomiast nastoletnia Klaudia ukrywa przed rodzicami swoje problemy i odrzuca wszelką pomoc.

Gdy Ewa dowiaduje się o chorobie córki, postanawia zawalczyć o ich wspólne szczęście. Zdrową dietą i treningiem fizycznym chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii i ponownie zbliżyć się do córki. Pragnie, by to była ich wspólna terapia. W tym samym czasie Ewa poznaje mężczyznę, który może być szansą na jej własne szczęście.

Agnieszka Olejnik po raz kolejny z ogromną wnikliwością opisuje prywatne dramaty ludzi, które są w istocie uniwersalnymi problemami, dotyczącymi każdego z nas. Szczęście na wagę to powieść przełamująca stereotypy i pokazująca, jak ważna jest harmonia między poświęceniem dla innych a troską o samorealizację.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Polecam wszystkie 3 części! Trudno oderwać się od maszynopisu... Niebywałe połączenie zdarzeń i postaci... Zdumiewające historie które splataja się w ostatniej części w całość. Polecam
  • Książka otwiera / jak wyczytałam/ zapowiedziany przez autorkę cykl "Wszystkie smaki życia". • Wydaje się, że jest to opowieść o temacie banalnym - sypiące się małżeństwo, z 20 - letnim stażem, z młodszą kochanką i dzieckiem w tle, zaangażowanie bohaterki /nauczycielka/ bardziej w życie uczniów niż swej rodziny, problemy wychowawcze z dojrzewającą córką, walka z jej otyłością i konieczność zrozumienia jej "zajadania się". • Na koniec fajne przepisy kulinarne. Książkę czyta się bardzo dobrze.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo