W cieniu prawa

Autor:
Remigiusz Mróz
Lektor:
Krzysztof Gosztyła
Wyd. w latach:
2015 - 2017
Wydane w seriach:
AudioBook
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (15 głosów)

Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Jest przekonany, że los się do niego uśmiechnął. Pierwszej nocy ginie jednak dziedzic rodu, a cień podejrzeń pada na Polaka. Szybko pojawiają się spreparowane dowody, a Erik staje się głównym podejrzanym.

Musi walczyć nie tylko o swoją wolność, lecz także o życie – w zaborze austriackim karą za morderstwo jest bowiem śmierć przez powieszenie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • ciekawa historia, wciągająca • ale zakończenie powierzchowne
  • Galicyjska część zaboru austriackiego na początku XX wieku. Erik Landecki mimo złej opinii i niejasnej przeszłości dostaje pracę w dworku jako czyścibut najniżej w hierarchii służby. Jednak sytuacja zmienia się, kiedy ginie dziedzic dworu. Landecki zostaje oskarżony na podstawie spreparowanych dowodów, ale przy okazji śledztwa wychodzą na jaw ciemne sprawki zarówno właściciela dworu, jak i jego zmarłego syna. Narzeczona dziedzica pomaga czyścibutowi rozwikłać zagadkę pochodzenia - jest nieślubnym synem właściciela dworu, który uwiódł jego matkę. Rozpoczyna się ciężka walka z bardzo klasowym wtedy społeczeństwem.
  • Generalnie słaba pozycja,nie bardzo mi się podobała,rozczarowałam się.
  • Sięgnęłam po książkę bo p.Mroza trzeba by zaliczyć, ale chyba nie tę pozycję. Owszem czytało się dość sprawnie, ale reszta średnia. Akcja rozciągnięta niemiłosiernie, i te ciągłe mordobicie łagodnie powiedziane, które niejednego supermena doprowadziłoby już na wstępie do nieprzytomności, tu ciągnie się w nieskończoność, i ta pomysłowość w zadawaniu bólu. Trochę się zraziłam i nie wiem co dalej z p. Mrozem?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Zabójstwo w austro-węgierskim dworku to tylko początek...
Autor:Remigiusz Mróz
Lektor:Krzysztof Gosztyła
Wydawcy:Legimi (2016-2017) Czwarta Strona (2015-2017) Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016) IBUK Libra (2016) Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016) Heraclon International. Storybox.pl Wydawnictwo Poznańskie Heraclon International. Story Box.pl Audioteka.pl Storybox.pl
Serie wydawnicze:AudioBook
ISBN:978-83-7976-451-8 978-83-7976-452-5 978-83-7976-463-1 978-83-8146-102-3 83-7976-451-8 978-83-77976-451-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo