Śnieżny wędrowiec

Tytuł oryginalny:
Schnee Gänger [!]
Autor:
Elisabeth Herrmann ...
Tłumacz:
Wojciech Łygaś
Wyd. w latach:
2016 - 2016
Wydane w seriach:
Duże Litery
Sanela Beara
Duże Litery (Prószyński Media)
Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:
978-83-8069-451-4, 978-83-8097-746-4
978-83-8097-758-7, 978-83-8069-451-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
3.9 (12 głosów)

Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości…

Elisabeth Herrmann urodziła się w Marburgu w 1959 roku. Wiele lat pracowała jako dziennikarka w telewizji RBB. Jej powieści są bardzo popularne i często służą za scenariusze filmowe. Elisabeth Herrmann otrzymała nagrodę Radio Bremen Crime oraz niemiecką nagrodę Crime Fiction 2012. Mieszka z córką w Berlinie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Druga książka z serii o losach młodej policjantki, która ma dość niek­onwe­ncjo­naln­e i nie zawsze zgodne z prawem sposoby prowadzenia śledztwa. Tym razem zostaje poproszona o pomoc w rozwiązaniu zagadki z przed 4 lat, kiedy to został uprowadzony 8-letni Darijo. Po tym czasie znaleziono zwłoki chłopca, które dają nowe spojrzenie na tę sprawę. I okazuje się, że nie wszystko było takie, jak się wydawało przed laty... • Nowa sytuacja również zaskakuje policjantów - zwłaszcza gdy okazuje się, że matka chłopca, która była sprzątaczką, jest teraz panią domu. • Jakie tajemnice skrywają rodzice chłopca? Co ukrywają świadkowie? Jak zginął chłopiec i czy rzeczywiście został porwany? • Wzruszająca, smutna i jednocześnie wciągająca historia, która zaskakuje swoim zakończeniem. Zdecydowanie polecam!
  • Kontynuacja "Wioski morderców". Wciągnęło mnie bez reszty i opamiętania. Świetni bohaterowie i wartka akcja.
  • Książka ciekawa od samego początku.Wciąga
  • Powieść lepsza niż pierwsza książka tej autorki. Wciągająca fabuła, napięcie i niepewność do ostatnich stron. Zakończenie może trochę rozczarowujące, ale ogólnie książka całkiem przyzwoita.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Der Schnee gänger Śnieżny wędrowiec T.2 Śnieżny wędrowiec cz. 2
Autorzy:Elisabeth Herrmann Wojciech Łygaś
Tłumacz:Wojciech Łygaś
Wydawcy:Prószyński Media (2016) NASBI (2016) Prószyński i Spółka (2016) Legimi (2016) Prószyński i Spółka Prószyński Media (2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Sanela Beara Duże Litery (Prószyński Media) Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8069-451-4 978-83-8097-746-4 978-83-8097-758-7 978-83-8069-451-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 25 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo