Mock

Autor:
Marek Krajewski
Wydawcy:
Wydawnictwo Edipresse Kolekcja Sp. z o. o (2019)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015-2016)
Wydane w seriach:
Eberhard Mock
Czarny Kryminał
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (8 głosów)

Mock - początek. Nikt nie rodzi się niewinny. Wrocław, rok 1913. Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie z policji. Nie może pogrzebać kariery, zbyt wiele ma do stracenia. Z wściekłą determinacją rzuca się w wir śledztwa, które jest boleśnie nieprzewidywalne - albo ocali jego karierę, albo doprowadzi go do upadku. W Hali Stulecia znaleziono nagie ciała czterech gimnazjalistów. Nad nimi niczym makabryczny Ikar wisi trup mężczyzny ze skrzydłami u ramion. Czy to zbiorowe samobójstwo, a może rytualny mord? Kto jest winny? Żydzi? Masoni? Mock nie przypuszcza nawet, że ta sprawa otworzy przed nim najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. I sam przekona się, że w jego zawodzie nie ma miejsca ani na zaufanie, ani na litość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Szósty tom cyklu o Eberhardzie Mock'u. Autor ukazuje początki policyjnej kariery wrocławskiego wachmistrza, który próbuje rozwiązać sprawę śmierci czterech gimnazjalistów oraz tajemniczego" Ikara". Klimat Wrocławia i świetna znajomość topograficzna miasta przez Krajewskiego to duża zaleta z fajną fabułą kryminału. Sięgnę po kolejny tom na pewno :)
  • Gęsto i mrocznie.Imponująca znajomość faktów i historii miasta, zaskakujące wolty, szorstkie, męskie klimaty. Zdecydowanie polecam początek przygody z Eberhardem Mockiem.
  • Myślałem, że po ostatnich częściach (dobrych ale "niepowalających") temat Mocka został już wyczerpany. A tu miłe zaskoczenie!
  • Niedoszły nauczyciel języków starożytnych, młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock zostaje wplątany w skandal obyczajowy, za co grozi mu wyrzucenie z policji. Chcąc uniknąć powrotu do rodzinnego Wałbrzycha zostaje włączony do zespołu mającego rozwiązać morderstwa popełnionego w Hali Stulecia. • Tuż przed uroczystym otwarciem Hali Stulecia, w trakcie prac porządkowych na podłodze zostają znalezione zwłoki czterech gimnazjalistów, których nagie ciała zostały ułożone różę wiatrów. Nad nimi wisiał trup mężczyzny ze skrzydłami u ramion, okrzyknięty przez wszystkich Ikarem. A Mock, którego specjalnością są kłopoty, zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. • Markowi Krajewskiego udało się stworzyć świetną bardzo skomplikowaną intrygę kryminalną, posiadającą drugie i trzecie dno. Tropy wiodą do Masonów, Związku Wsze­chni­emie­ckie­go, wielu dopatruje w morderstwie rytualnego mordu żydowskiego. Powieść przepełniona jest tajemniczą symboliką, nawiązaniami do mitologii i filozofii. • "Mock" to dwaj wielcy bohaterowie. Tytułowy wachmistrz, przenikliwy, błyskotliwy, mający niekonwencjonalne metody dochodzenia. Pomagają mu prostytutki, woźni, nawet uliczne bandziory. • Postacią, które przykuwa uwagę w powieści najbardziej jest Hala Stulecie, jej symbolika, tajemnicza złota proporcja, czy nawiązania do dzieł Nietzsego. Historia tego obiektu intryguje na tyle, że ma się ochotę na jeszcze głębsze poznanie tajemnic, które skrywa obiekt. Hala Stulecia stała się u Marka Krajewskiego głównym i zdecydowanie najciekawszym bohaterem rozgrywającej się intrygi kryminalnej. • Wraz z Mockiem poznajemy ciemne uliczki, zakamarki, obskurne speluny i podejrzane dzielnice Wrocławia z początku XX wieku. Wędrujemy Finkenweg, Gartenstrasse czy Leerbeutel. Autorowi doskonale udało się odtworzyć topografię jak i realia ówczesnego Wrocławia. • Niezwykła jest panująca atmosfera, jest mrocznie, niepokojąco, autor sięga nawet po elementy powieści grozy. "Mock" to rasowy kryminał noir. • Marta Ciulis-Pyznar
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Marek Krajewski
Lektor:Krzysztof Gosztyła
Wydawcy:Wydawnictwo Edipresse Kolekcja Sp. z o. o (2019) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2015-2016)
Serie wydawnicze:Eberhard Mock Czarny Kryminał
ISBN:978-83-240-4329-3 978-83-240-4341-5 978-83-240-5373-5 978-83-7414-210-6 978-83-8177-123-8 978-83-8177-125-2 978-83-8177-123-8 83-240-4341-5 978-83-240-4342-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo