Jestem żoną szejka

Autor:
Laila Shukri
Wydawcy:
Legimi (2018-2019)
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2015-2019)
Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2016-2018)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
3.6 (18 głosów)

Poruszająca opowieść Polki, która poślubiła jednego z najbogatszych szejków.

Laila Shukri przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną szejką? Jak dziś wygląda jej życie?

Amerykańska firma farmaceutyczna otwiera swoją filię w Dubaju. Isabelle wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Tam bardzo szybko zwraca uwagę jednego z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który proponuje jej małżeństwo. Czy przestroga matki okaże się prawdziwa?

Jak wygląda życie żony bogatego szejka? Czy istnieje granica luksusu? Opowieść o tym, jaką cenę trzeba zapłacić, żeby kochać, pisać i zachować samą siebie w dalekim kraju i zupełnie obcej kulturze.

My, żony szejków, dobrze znałyśmy swoje sekrety, mimo że prywatne życie członków rodzin panujących w siedmiu emiratach Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz innych krajach Zatoki Perskiej obejmowała ścisła tajemnica, a nawet uważane było w nich za tabu. Kiedy sporadycznie udało nam się spotkać na różnego rodzaju bardziej lub mniej oficjalnych imprezach czy rodzinnych uroczystościach, szeptałyśmy o traumatycznych wydarzeniach, które niekiedy stawały się naszym udziałem.

Fragment książki

Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Perska miłość”, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: „Byłam służącą w arabskich pałacach” i „Perska zazdrość” zdobyły listy bestsellerów.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Czytałam już piątą książkę z tej serii. W porównaniu do pozostałych części ta jest nudna. Długie opisy różnych nieistotnych zdarzeń. Mało tekstu o głównym wątku czyli życiu autorki.
  • Kolejna cudowna książka przybliżająca realia życia w krajach arabskich. Tym razem opowieśc polki, która wyszła za mąz za miłośc swojego zycia, przystojnego szejka. Bajecznie bogaty mąż stworzył jej "złota klatkę' taz zamieszkali w pieknym, luksusowo urządzonym pałacu, z mnóstwem służby, pełnym przepychu. Ale. Odebrał swobodę, oddalił od rodziny, sprawił że czuje się jak więzien w luksusowym więzieniu. Bardzo kocha męża dlatego znosi trudy: jego zazdrość, za którą każe ją pożuceniem na długie miesiące; niechęć rodziny męża, ktora traktuje ja jak kobiete do zabawy a wobawie o to ze urodzi potomka rodu grozi jej i próbuje ja zabić. Wszystko to pieknie opisane, miłośc przeplatana tragedia i trudem zycia.Bohaterka znalazła ukojenie w pisaniu ksiązek i udzielaniu pomocy kobietom , które próbja uwolnić się z jarzma arabskich małżeństw. Goraco polecam
  • Książka nie jest napisana poprawnie i jest chaotyczna, ale mimo tego warto ją przeczytać, ponieważ odnosi się do przerażających faktów dotyczących wykorzystywania i torturowania ludzi. Trzeba mieć świadomość co dzieje się za przykrywką luksusu. • Więcej na blogu: Czytelniczka na obcasach
  • Mimo że temat ma potencjał i dla Polaka jest egzotyczny - książka wypada blado na tle podobnych publikacji i jest tak trochę o niczym. Przypomina bardziej wynurzenia znudzonej rozpieszczaniem, nadąsanej dziewczyny "z dobrego domu". Wg mnie - bardzo marna stylistyka, przez którą nie dałam rady dobrnąć nawet do połowy. Poza tym gdyby wyrzucić powtarzane przez autorkę ni to ze zblazowaniem, ni z wyrzutem epitety (chyba zresztą jedyne): "bogaty, luksusowy, pięc­iogw­iazd­kowy­" etc., książka była by ze 3 razy cieńsza, i może bardziej strawna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
usunięte konto
Opis
Inne tytuły:21287
Autor:Laila Shukri
Lektorzy:Dorota Zielińska Ewa Abart
oraz:Laila Shukri
Wydawcy:Legimi (2018-2019) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2015-2019) Virtualo - Biblioteka Akustyczna (2016-2018) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Duże Litery Audiobook - Biblioteka Akustyczna Czytak Larix 21272-21290 Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8069-053-0 978-83-8069-443-9 978-83-8097-171-4 978-83-8097-175-2 978-83-8097-741-9 978-83-8097-755-6 978-83-8123-947-9 978-83-8123-951-6 83-8069-443-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 41 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo