Ta, którą znam

Autor:
Małgorzata Warda
Wyd. w latach:
2016 - 2019
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
druk
nagrania
powieści
Więcej informacji...
4.0 (7 głosów)

 

W małym miasteczku zostaje zamordowana młoda turystka. Siedemnastoletnia Ada staje się uczestniczką dramatycznych wydarzeń, losy jej oraz zaginionej splatają się ze sobą nieodwracalnie. Po latach Ada jako młoda kobieta, musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. Wypadek w rodzinie zmusza ją do powrotu do rodzinnego miasta. Tam będzie musiała stawić czoła złym wspomnieniom i tajemnicy, której miała nadzieję nigdy nikomu nie wyznać. Wydaje się Wam, że znacie Adę? To tylko się Wam wydaje.

***

„To rzeczywiście najlepsza książka Wardy, bo bardzo silnie oddziałująca na wyobraźnię. W pewnym sensie nawet nieco publicystyczna, bo zmuszająca do dyskusji o wiele szerszej, niż sugerują to pytania w zakończeniu.”

Jarosław Czechowicz

***

„To jedna z tych książek, których recenzowanie jest czystą przyjemnością. Jestem pewna, że bohaterowie zostaną ze mną na długo. Dlaczego? Proste – takich powieści się nie zapomina.”

Przegląd Czytelniczy

***

„Autorka »Tej, którą znam« realistycznie oddaje powszechnie występujące mechanizmy stygmatyzacji ofiary.”

Wysokie Obcasy

***

„Styl pisania tej autorki jest nie do podrobienia, co jest majstersztykiem w tym zawodzie”

Nieperfekcyjnie.pl

***

„»Ta, którą znam« jest swoistym połączeniem powieści obyczajowej, psychologicznej z mocno nakreślonymi wątkami kryminalnymi. Mocna, rewelacyjna proza, która przypadła mi do gustu w stu procentach.”

Przegląd Czytelniczy

***

„»Ta, którą znam« jest mocną i świetnie skrojoną powieścią, która potwierdza, że autorka wie, jak trafić do głębokich emocji swoich czytelniczek.”

Katarzyna Sawicka recenzje Allegro.pl

***

„Od książek autorki nie można się oderwać. Musicie przygotować się na to, że jeśli rozpoczniecie czytać, nie skończycie dopóki Waszym oczom nie ukaże się ostatnia strona. Na taką reakcję składa się wiele elementów – niesamowicie wiarygodni bohaterowie, piekielnie emocjonalne wydarzenia i dopracowanie każdego szczegółu tak, że absolutnie nie ma się do czego przyczepić. »Ta, którą znam« jest dokładnie taka sama – idealna w każdym calu.”

thievingbooks.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Małgorzata Warda - TA, KTÓRĄ ZNAM • Powieść ta, to historia o cierpieniu i bólu, pogmatwanych losach bohaterów, przemocy i gwałcie. • To połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej i kryminalnej. • W recenzjach uznano ją "za ciężką", ale jak wszystkie tej autorki za doskonałą. Do tej pory przeczytałam tylko "Miasto z lodu", powieść która bardzo mi się podobała. • "Ta, którą znam" - jest dla mnie majstersztykiem pisarskim, styl plastyczny, pełen niedomówień, oszczędny, co zmusza do uważnego śledzenia i tekstu, i akcji. Narracja wielotorowa, gdzie akcja współczesna przeplatana jest retrospekcjami bardzo odległymi i tymi coraz bliższymi. Polecam bardzo. Sama sięgnę po inne powieści tej autorki.
  • Jak zawsze pani Warda rewelacyjna:) • Smutna, przygnębiająca, stopniowa uwalniająca napięcie... • Przemoc domowa, gwałt, samotność, ból... • Mnóstwo emocji, ciężko było się oderwać...
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Małgorzata Warda
Lektor:Lena Schimscheiner
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016-2019) Heraclon International (2016-2019) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2016) NASBI (2016) Storybox.pl
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8069-445-3 978-83-8097-733-4 978-83-8097-747-1 978-83-8146-570-0 978-83-8146-571-7 83-8069-445-3 978-83-8069-455-3 978-83-8097-445-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo