Ta którą znam

Autor:
Małgorzata Warda
Wydawcy:
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016)
Legimi (2016)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
3.6 (5 głosów)

Po tragicznym wypadku siostry Ada - znana modelka od lat mieszkająca w Paryżu - niespodziewanie musi przyjechać do Polski. W rodzinnym domu dokonuje rozrachunku z wydarzeniami z przeszłości i faktami do tej pory skrzętnie odsuwanymi w niepamięć.

Morderstwo turystki sprzed lat, mroczne wspomnienie starej cegielni, cień młodzieńczej miłości ciążą nad losami Ady, jej siostry i całej rodziny.

Bohaterowie dojrzewają, radzą sobie z życiem, walczą o szczęście, ale jednocześnie, mieszkając w małym miasteczku, tkwią w niewoli schematów, obowiązków i konsekwencji nienazwanych wydarzeń. I zła, prawdziwego zła, które bierze się z ludzkiej głupoty, egoizmu, strachu.

Małgorzata Warda postanowiła napisać powieść krytyczną wobec zastałej moralności, obyczajowości, kultury, obnażającą korzenie gwałtu i przemocy.

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia. Wydała m.in.: „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu”. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Jest także autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba. Z wykształcenia rzeźbiarka.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert
dla wybranego dzieła.
Poszukaj na
Recenzje
  • Małgorzata Warda - TA, KTÓRĄ ZNAM • Powieść ta, to historia o cierpieniu i bólu, pogmatwanych losach bohaterów, przemocy i gwałcie. • To połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej i kryminalnej. • W recenzjach uznano ją "za ciężką", ale jak wszystkie tej autorki za doskonałą. Do tej pory przeczytałam tylko "Miasto z lodu", powieść która bardzo mi się podobała. • "Ta, którą znam" - jest dla mnie majstersztykiem pisarskim, styl plastyczny, pełen niedomówień, oszczędny, co zmusza do uważnego śledzenia i tekstu, i akcji. Narracja wielotorowa, gdzie akcja współczesna przeplatana jest retrospekcjami bardzo odległymi i tymi coraz bliższymi. Polecam bardzo. Sama sięgnę po inne powieści tej autorki.
  • Jak zawsze pani Warda rewelacyjna:) • Smutna, przygnębiająca, stopniowa uwalniająca napięcie... • Przemoc domowa, gwałt, samotność, ból... • Mnóstwo emocji, ciężko było się oderwać...
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Małgorzata Warda
Wydawcy:Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2016) Legimi (2016)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-8069-445-3 978-83-8097-733-4 978-83-8097-747-1 83-8069-445-3 978-83-8069-455-3 978-83-8097-445-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne dramat druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo