Finanse publiczne:

aspekty teoretyczne i praktyczne

Autorzy:
Marek Dylewski
Beata Filipiak
Magdalena Zioło
Wydawcy:
Wydawnictwo C. H. Beck (2014)
Legimi (2014)
Wydane w seriach:
Finanse - C. H. Beck
ISBN:
978-83-255-6718-7, 978-83-255-6719-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
podręczniki

Celem, jaki postawili sobie autorzy tego podręcznika, jest przedstawienie wiedzy z zakresu podstaw finansów publicznych, a w tym teorii finansów publicznych, obowiązującego systemu kształtowania dochodów i wydatków publicznych, zadań realizowanych przez sektor finansów publicznych na tle wyzwań decyzyjnych oraz nowych instytucji i rozwiązań związanych z wykonywaniem zadań publicznych. Praca składa się z siedmiu rozdziałów, w których – poza zagadnieniami czysto teoretycznymi – prezentowane są rozwiązania dotyczące obecnie obowiązującego w Polsce systemu finansów publicznych. Każdy rozdział zawiera zestaw pytań i studia przypadków, mające ułatwić utrwalenie wiedzy i pozwalające lepiej poznać mechanizmy działania i specyfikę sektora.

Proponowany podręcznik pozwala poznać i zrozumieć główne kategorie, procesy i zjawiska sfery finansów publicznych. Zaprezentowano je w sposób przystępny, uporządkowany, teorię wzbogacono przykładami praktycznymi. Definicje podano w ujęciu jednoznacznym, niebudzącym wątpliwości i kontrowersji. Sposób przekazania wiedzy pozwala studiować zagadnienia od problemów ogólnych do bardziej szczegółowych, bez zbędnych powtórzeń.

Prof. zw. dr hab. Teresa Famulska

Katedra Finansów

Wydział Finansów i Ubezpieczeń

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Prezentowana książka jest skierowana zarówno do studentów studiów dziennych i zaocznych, słuchaczy studiów doktoranckich i podyplomowych, jak i praktyków zawodowo związanych z problematyką finansów publicznych. Mamy również nadzieję, że będzie ona służyła wszystkim zainteresowanym problematyką finansów publicznych, gdyż znajomość zaprezentowanych w niej zagadnień pomoże zrozumieć podejmowane decyzje, wybory społeczne, a w dalszej kolejności pozwoli na zrozumienie nowej, ukształtowanej na skutek reform, rzeczywistości społeczno-gospodarczej.

Autorzy: dr hab. Marek Dylewski, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu; prof. dr hab. Beata Filipiak, WNEiZ, Uniwersytet Szczeciński; dr Małgorzata Gorzałczyńska-Koczkodaj, WZiEU, Uniwersytet Szczeciński; dr Magdalena Zioło, WZiEU, Uniwersytet Szczeciński.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo