Spełnione marzenia

Autor:
Krystyna Mirek
Wydawcy:
Legimi (2016-2021)
Wydawnictwo Filia (2015-2021)
Wydawnictwo Edipresse Polska (2018)
Wydane w seriach:
Jabłoniowy sad
Bestsellery na Obcasach
JABŁONOWY SAD. T. 1-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (6 głosów)

Pierwsza część współczesnej sagi rodziny Zagórskich, "Jabłoniowy Sad". Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu. Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki. Gabrysia stara się o dziecko, za wszelką cenę. Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej. Jej narzeczony jest idealny, a rodzina kibicuje ich szczęściu. Ale czy to faktycznie miłość życia Julii? Anielka, najmłodsza z córek, samotnie wychowuje córeczkę. Nikomu nie zdradziła, kto jest ojcem jej dziecka. Zamierza być szczęśliwą singielką i odrzuca wszelkie propozycje spotkań z mężczyznami. Jan, dżentelmen starej daty, właściciel małej księgarni stworzył piękny dom. Dla ukochanej żony i córek. Ale po latach widzi, że coś się w tym pięknym planie nie zgadza. Dzieci, które wyrosły w tak niezwykłej atmosferze nie potrafią dobrze ułożyć sobie życia. Córki błądzą i wciąż podejmują złe decyzje. Dlaczego? Czterdziesta rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość, która miała być wielkim, radosnym wydarzeniem zmieni życie wszystkich członków rodziny. Czasem los prowadzi nas swoimi drogami, drwi z planów i celów, jakie sobie wyznaczamy. Bywa, że tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć i kładą się długim cieniem na życiu całej rodziny. Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do domu, który pozwoli przeczekać burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Krystyna Mirek - JABŁONIOWY SAD - Współczesna saga rodziny Zagórskich • cz. I - SZCZĘŚLIWY DOM • cz. II - RODZINNE SEKRETY • cz. III - SPEŁNIONE MARZENIA • Cz. III cyklu, podobnie jak dwie poprzednie, to kolejny doskonały tom tej rodzinnej sagi. • Miłość, szacunek, zrozumienie, ciepło domowego ogniska i pachnący jabłoniowy sad - to dewiza rodziny Zagórskich. • Poznając historię życia Jana i Heleny i ich czterech córek /Maryli, Gabrysi, Julki i Anieli/ przekonujemy się, że nie ma sytuacji bez wyjścia - kłopoty mijają, a marzenia się spełniają, choć czasem trzeba dużo cierpliwości, zrozumienia, czasem wyrzeczeń i przebaczenia. • A wtedy jak "W jabłoniowym sadzie na rozłożystych gałęziach znów zakołyszą się dojrzewające owoce, a na tarasie będzie stała wieczorna herbata, a wiatr zaszumi w tysiącach liści. Przeminą burze i zapanuje spokój" / przekształcone zdania z obwoluty/. • Gorąco polecam.
  • Jabłoniowy Sad (tom 3) Trzeci tom sagi Krystyny Mirek opowiadającej o rodzinie Zagórskich to „Spełnione marzenia”. Wydaje się, że ten tytuł uchyla rąbka tajemnicy o tym, co spotka lubiane i znane postaci z poprzednich tomów. Wszystkie wątki tej powieści skończą się happy endem, a marzenia staną się rzeczywistością. Można się przekonać, że czasem warto wybaczyć, dać komuś drugą szansę i zacząć wszystko od nowa. Nieodzownym elementem jest w takiej sytuacji dialog. Szczera rozmowa czyni cuda, burzy najtwardsze mury i eliminuje przeszkody. Książka napawa optymizmem, a wypływa z niej morał, że nie ma sytuacji bez wyjścia, że kłopoty przemijają, że marzenia się spełniają, że mając trudności warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości a dystans stanie się naszym sojusznikiem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Krystyna Mirek
Wydawcy:Legimi (2016-2021) Wydawnictwo Filia (2015-2021) Wydawnictwo Edipresse Polska (2018)
Serie wydawnicze:Jabłoniowy sad Bestsellery na Obcasach JABŁONOWY SAD. T. 1-3
ISBN:9788381170680 978-83-8075-024-1 978-83-8075-156-9 978-83-8075-178-1 978-83-8117-091-8 978-83-8195-455-6 978-83-8195-539-3
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne dramat druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 19 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo