Para zza ściany

Tytuł oryginalny:
Couple next door
Autor:
Shari Lapeña
Tłumacz:
Piotr Kuś
Lektor:
Joanna Gajór
Wyd. w latach:
2016 - 2019
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.2 (13 głosów)

Shari Lapena – Para zza ściany

Komu zaufasz, jeśli nie możesz zaufać najbliższym…

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER

„Najgłośniejszy thriller 2016 roku”.

THE STYLIST

Wszystko zaczęło się od kolacji u sąsiadów…

Wstrząsający debiut, pełna napięcia książka o młodej parze i z pozoru zaprzyjaźnionych z nią sąsiadach – są w niej zmienne nastroje, kłamstwa, zdrady oraz tajemnice pomiędzy mężami i żonami…

Anne i Marco Conti zdają się mieć wszystko – odwzajemnianą miłość, cudowny dom i śliczne dziecko, Corę. Ale pewnej nocy, kiedy przebywają na kolacji u sąsiadów, maleńka Cora znika z ich domu. Podejrzenia natychmiast skupiają się na rodzicach. Prawda o porwaniu niemowlęcia jest jednak znacznie bardziej skomplikowana…

W domu odgrodzonym od świata stopniowo wychodzi na jaw, co się naprawdę wydarzyło. Detektyw Rasbach wie, że przerażona para coś ukrywa. Z kolei Anne i Marco odkrywają, że w ich małżeństwie są sekrety, które trwają już od wielu lat. Dzień po dniu wychodzą na światło dzienne kolejne wstrząsające tajemnice – oszustwa, dwulicowość i niewierność, a czytelnik wstrzymuje oddech aż do szokującego finału.

„Skomplikowana, niesłychanie wciągająca opowieść, rollercoaster wrażeń. Szokująca narracja sprawiła, że przerzucałam kartki jak szalona”.

Tess Gerritsen,

autorka bestsellera Umrzeć po raz drugi

„Akcja doskonale skonstruowana do ostatniego drobiazgu, książka ostra jak brzytwa. Para zza ściany pozostaje w pamięci długo po przeczytaniu ostatniej strony”.

Harlan Coben

autor bestsellera Odnaleziony

„Prowokująca i szokująca! Jak dobrze możemy poznać ludzi z najbliższego otoczenia? Para zza ściany wprost przyklei cię do swoich kartek w poszukiwaniu odpowiedzi. I znajdziesz ją prawdopodobnie dopiero wtedy… gdy już będzie za późno”.

Lisa Gardner,

autorka bestsellerów Zaginiona i Złap mnie

„Przeczytałam tę powieść jednym tchem, całkowicie pochłonięta akcją. Zagadka jest rewelacyjnie skonstruowana i nadzwyczaj wciągająca!”.

Sue Grafton,

autorka bestsellera Z jak zwłoki

„Prawdziwi mężczyźni czytają powieści napisane przez kobiety. Z powodu książek takiej jak ta. Zaufajcie mi”.

Lee Child

autorka bestsellerowej serii o Jacku Reacherze

„Genialna! Jeśli ta książka nie stanie się hollywoodzkim hitem, osobiście zjem swój egzemplarz! Pasjonujący psychologiczny thriller o szaleńczym tempie nie pozwoli ci złapać oddechu. Nie da się go odłożyć na półkę, nie doczytawszy do końca”.

C.L. Taylor,

autorka thrillera Gdzie kończy się cisza?

„Dotąd myślałem, że powiedzenie »przeczytać jednym tchem« to frazes. A jednak jest prawdziwe!”

Linwood Barclay,

autor thrillera Bez śladu

„Znakomicie skonstruowany thriller”

Associated Press

„Para zza ściany trzyma w bezustannym napięciu”

The Times

„Doskonale skonstruowana zagadka”

Metro

„Pełna napięcia i zwrotów akcji”

NPR.org

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Rzeczywiście jest to niesłychanie wciągająca książka. Intrygująca, zaskakująca, aczkolwiek momentami nieco absurdalna. Denerwować też mogą czytelnika nieco zachowania głównych bohaterów. W ogólnym rozrachunku jest to jednak do „przetrawienia”. • Marco i Anne Conti to raczej szczęśliwe małżeństwo, które ma wszystko – piękny dom, dobrą pracę, samochód i ukochaną córeczkę Corę. Pewna jedna noc w ich życiu wszystko zmienia. Gdy Conti przebywają u swych sąsiadów na kolacji urodzinowej z ich mieszkania ktoś uprowadza maleńką córkę. W pierwszej kolejności podejrzani o zniknięcie dziecka są oczywiście rodzice. Nic jednak początkowo nie składa się w logiczną całość. Okazuje się, że każdy z małżonków ma coś do ukrycia. Pewne istotne dla tej sprawy informacje starają się zataić również sąsiedzi Contich. Wiele do życzenia pozostawia także zachowanie teściów względem nie do końca zaakceptowanego zięcia Marco. Śledczy prowadzący sprawę zniknięcia Cory mimo wszystko starają się zachować „zimną krew”. W końcu ile może być kłamców „na jednym boisku”? Komuś musi się „podwinąć noga w tej grze” o grubą jakby niebyło kasę. Kto tak naprawdę okaże się wielkim wygranym, a kto wielkim przegranym w tej okrutnej batalii kłamstw? • Książka wciąga bez reszty. Jest całkiem dobrym thrillerem do przeczytania na RAZ… Polecam, lektura niewymagająca wielkiego zaangażowania.
  • Polecam, fajnie się czyta, książka wciąga
  • Bardzo dobra, wciągająca, pełna napięcia do ostatniej strony książka. Napisana zręcznie, postacie są wyraziste i realistyczne, czyta się szybko i z zain­tere­sowa­niem­. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The couple next coor
Autor:Shari Lapeña
Tłumacz:Piotr Kuś
Lektor:Joanna Gajór
Wydawcy:Legimi (2019) Zysk i Spółka Wydawnictwo (2016-2019) Storybox.pl (2016) NASBI (2016) Heraclon International Storybox.pl - Heraclon International
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-65521-76-7 978-83-65676-29-0 978-83-8116-438-2 978-83-8116-518-1 978-83-65521-76-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo