Anioł do wynajęcia

Autor:
Magdalena Kordel
Lektor:
Anna Kwaśniewska-Komorowska ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Edipresse Polska (2019)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016)
Wydawnictwo Znak (2016)
Wydane w seriach:
Kolory Życia
Czytak Larix
Czytak Larix 21411-21425
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (20 głosów)

"Anioł do wynajęcia" Magdaleny Kordel to powieść w sam raz na okres przedświąteczny, świąteczny, może jeszcze kilka dni po. Bohaterowie tej ciepłej książki są aniołami. Bo choć zagubiona i nieszczęśliwa Michalina, której życie się pogmatwało prosi w modlitwie "Gdybyś całkiem przypadkiem, tam u siebie na górze, miał jakiegoś bezrobotnego anioła, anioła do wynajęcia, to pamiętaj o mnie. Bardzo proszę." Na jej drodze pojawia się kilku. Magdalena Kordel stworzyła piękną, magiczną historię. "Anioł do wynajęcia" jest niczym baśń dla dorosłych z przesłaniem, że warto mieć oczy szeroko otwarte na drugiego człowieka. Wokół jest wielu potrzebujących i każdy może być tym wynajętym aniołem. Do tego akcja toczy się w atmosferze zbliżających się świąt i cuda zdarzają się na każdym kroku. Anioł do wynajęcia Magdaleny Kordel to naiwna i przesłodzona opowieść wigilijna. Raz w roku można przeczytać i pomarzyć o aniele do wynajęcia. Chociaż lepiej rozejrzeć się wokół i pomyśleć, czy przypadkiem samemu nim nie zostać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • "Każdy przecież początek • To tylko ciąg dalszy, • A księga zdarzeń • Zawsze otwarta jest w połowie” • Wisława Szymborska, „Miłość od pierwszego wejrzenia” str.199 • Z twórczością Magdaleny Kordel spotykam się po raz kolejny i jak poprzednio oceniam ją bardzo wysoko. • Powieść „Anioł do wynajęcia” wspaniale wpisała się w okres przedświąteczny, wyzwalając niezwykły klimat i magię. Ciepła , niezwykła opowieść o wzajemnej potrzebie dzielenia się i niesienia bezinteresownej pomocy, rozgrzewa jak filiżanka cynamonowej herbaty, przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję. • (..) Nie jest samotny ten, kto ma kogoś do kochania (..) str 228 • Postacie wykreowane przez autorkę wspaniale się uzupełniają , poznajemy zadziorną nastolatkę Michalinę , marudną i kapryśną staruszkę Nelę , sympatyczną Gabrysię , no i Kochanieńki. Wszystkie te postaci wspierają w imię miłości i przedświątecznej magii a samotna bezdomna dziewczyna znajduje swoje ciepłe i bezpieczne skrzydła Anioła. • Pani Magdalena uraczyła nas wieloma ciepłymi cytatami Wisławy Szymborskiej, co dodatkowo wprowadza w zadumę i zamyślenie . • Czytajmy naszych rodzimych autorów, to nasze tradycje - nasze smaki ( a tych również w książce nie brakuje), przeczytajcie te książkę , jedną z piękniejszych które ostatnio przeczytałam :)
    +2 wyrafinowana
  • Bardzo ciepła książeczka. Szczególnie polecam na czas adwentowy, ale i cały rok.
  • Po tej lekturze inaczej się patrzy na swoje życie i osoby z tzw. trudnym charakterem.Na pewno każdy ma swojego Anioła a może kolejny czytelnik odkryje że może nim zostać dla innych!
  • W tej książce ukryła się magia; magia samych świąt; magia dobra w ludzkich sercach. To naprawdę cudowna, pełna optymizmu lektura, obowiązkowa na przedświąteczny czas.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21417
Autor:Magdalena Kordel
Lektorzy:Anna Kwaśniewska-Komorowska Alina Więckiewicz-Wiśniewska
Wydawcy:Wydawnictwo Edipresse Polska (2019) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2016) Wydawnictwo Znak (2016)
Serie wydawnicze:Kolory Życia Czytak Larix Czytak Larix 21411-21425
ISBN:9788324043811 978-83-240-4343-9 978-83-8117-752-8 978-83-8117-772-6 83-240-4343-9
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo