Kolonia Marusia

Autor:
Sylwia Zientek
Wyd. w latach:
2016 - 2016
ISBN:
978-83-280-3739-7, 978-83-280-3758-8
83-280-3739-7
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.0 (4 głosy)

Wołyńskie krwawe lato, które odcisnęło tragiczne piętno na trzech pokoleniach kobietHalina dorastała w Kolonii Marusi, niewielkiej wiosce na polskim Wołyniu, w ziemi, której piękno i spokój opiewał w swoich wierszach Czechowicz. Potomkini polskiej szlachty, córka bogacza i miejscowej piękności - miała wszystko, o czym można marzyć. Sielankę przerywa wybuch wojny. A gdy Ukraińcy zaczynają mordować Polaków, świat małej Haliny wywraca się do góry nogami. I choć jej samej i jej rodzinie udaje się uciec, przeczucie nadchodzącej katastrofy już zawsze będzie jej towarzyszyć, odciskając na jej życiu piętno, które kobieta jak swoiste dziedzictwo przekaże córce.Sylwia, pisarka, a wcześniej wzięta prawniczka, po śmierci matki próbuje odtworzyć dramatyczne losy rodziny, o których Halina nigdy nie chciała mówić. Ma nadzieję, że dzięki temu odzyska spokój ducha i kontrolę nad swoim życiem, w którym coraz silniejsze ataki paniki próbuje powstrzymać kolejnymi lampkami wina. Od dziecka bowiem jest przekonana, że lada chwila wydarzy się katastrofa.Zientek tworzy poruszające, przenikliwe i niezwykle realistyczne studium traumy tak wielkiej i niewyobrażalnej, że oddziałowuje na kolejne pokolenia. To także wspaniały, niekiedy bolesny i wzruszający obraz relacji matki i córki, które są dla siebie jednocześnie największym rozczarowaniem i najważniejszym punktem odniesienia. To również piękna opowieść o szczęściu, które w każdej chwili może zostać nam odebrane.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Hmm zapowiadało się ciekawie, pierwsze kilkanaście kartek i od razu mnie wciągnęło...Dla mnie interesująca była nie tyle treść pod kątem historii ile problem psychologiczny trzech pokoleń. Niestety, od połowy książki moje zainteresowanie spadło - autorka się pogubiła, psychologia zniknęła, pozostała tylko historia. Dla kogoś kto nie zna historii Wołynia polecam, dla mnie ważniejsze było to drugie dno - tu pisarka w połowie książki poległa.
  • Wzruszająca historia oparta na faktach. Opis trzech pokoleń kobiet, których życie naznaczyła tragedia. Bardzo żywe opisy i poruszające obrazy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Sylwia Zientek
Wydawcy:WAB (2016) Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2016) IBUK Libra (2016) Legimi (2016) Grupa Wydawnicza Foksal
ISBN:978-83-280-3739-7 978-83-280-3758-8 83-280-3739-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo