Pewna pani z telewizji

Autor:
Anna Mentlewicz
Wydawcy:
Legimi (2018)
Melanż Bogumiła Genczelewska (2016-2018)
ISBN:
978-83-64378-38-6, 978-83-64378-44-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza

W środowisku polskich mediów wrze.

Walka o stanowiska, pogoń za sławą i pieniędzmi oraz namiętne romanse to codzienność. Trudno zachować normalność i pozostać wierną nawet własnym zasadom.

Za to zupełnie łatwo można dać się wciągnąć w niezwykle intrygującą historie...

Stella Lerska, znana dziennikarka telewizyjna, próbuje dojść do siebie po tragicznej śmierci kochanka, reżysera telewizyjnego. Mimo że jest gwiazdą, trzyma się z dala od czerwonych dywanów, a całą uwagę koncentruje na pracy przy popularnym talk show. Nagle w jej życiu pojawia się Jacek. Przystojny i szarmancki lekarz przypominający nieżyjącego kochanka. Mężczyzna za wszelką cenę, stara się zdobyć zagubioną kobietę. Ich pełna zawirowań znajomość przyniesie zaskakujący finał.

Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe.

Dalsze losy Stelli Lerskiej już wkrótce.

Anna Mentlewicz

Od 1983 roku związana z Telewizją Polską. Zaczynała w Toruniu jako dziennikarz Gdańskiego Ośrodka Telewizji Polskiej. W 1987 roku otrzymała tytuł Reportera Roku za reportaże emitowane w „Ekspresie Reporterów”. W 1988 roku w Warszawie została najpierw prezenterką, a potem autorką publicystycznego programu dla młodzieży „LUZ”. Była także redaktorem naczelnym miesięcznika „LUZ” wydawanego przez TVP. Stworzyła pierwszą, telewizyjną akcję społeczną przeznaczoną dla ludzi niepełnosprawnych „Wojna z trzema schodami”. Współtworzyła, a potem została szefem, programu „Rower Błażeja”. Była szefową Redakcji Programów dla Dzieci i Młodzieży w Programie Pierwszym TVP. Następnie rozpoczęła pracę w Redakcji Publicystyki, gdzie nadzorowała: „Kwadrans na kawę”, „Leksykon PRL”, „Celownik”, „Politykę przy kawie”, „Sprawę dla reportera”. Odpowiadała również za programy: „Lekka jazda Mazurka i Zalewskiego”, „Wywiad i Opinie” Krzysztofa Skowrońskiego oraz „Świat się kręci”. Od stycznia 2016 roku pracuje w Redakcji Rolnej TVP.

Wydała kilka książek z zakresu popularyzacji zdrowia. Za publikację "Klub niepalących" otrzymała nagrodę Fundacji Promocji Zdrowia, a za tekst "Potrzymaj mnie za rękę" wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie sztuk podejmujących problematykę AIDS. Monodram "Kochany synu", grany przez Elżbietę Czerwińską i wyreżyserowany przez Remigiusza Grzelę, otrzymał w 2009 roku wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie monodramów. Jej słuchowiska radiowe dotykają różnych, czasami bardzo bolesnych problemów współczesnych ludzi i dotychczas siedem tekstów autorki miało premiery w Teatrze Polskiego Radia. Regularnie pisze dialogi i scenariusze do seriali.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo