Życie miasta średniowiecznego

Autor:
Henryk Samsonowicz (1930-2021)
Wydawcy:
Legimi (2017)
Wydawnictwo Poznańskie (2001-2017)
Wydaw. Pozn (2006)
Państwowe Wydawnictwo Naukowe (1970)
Wydane w seriach:
Czas i Myśl
Czas i Myśl - redaktor serii Ryszard Wryk
Autotagi:
druk
książki
literatura stosowana
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Czytając tę książkę poczujesz puls miasta tętniącego życiem, krzykiem, muzyką, kłótnią, a często milczącego chorobą i śmiercią. Miasta otaczano murami, które czasem dzieliły i wykluczały, ale równie często łączyły mieszkających w nich ludzi dając poczucie wspólnoty. Jesteś ciekaw co średniowieczni mieszczanie jedli, pili? Jak się bawili, chorowali i umierali? Jak walczyli i kochali? Tak książka jest właśnie dla Ciebie.

Z tej książki dowiesz się również o wielu, dawno już nie istniejących zawodach wykonywanych z wielką pasją przez mistrzów cechów. A po opowieściach o rajcach miejskich zrozumiesz, że władza deprawowała już w wiekach średnich. A ponieważ w miastach trwała wymiana towarów, to jej skutkiem było mieszanie się kultur, religii, obyczajów. W miejskiej wspólnocie powstawały nowe idee, ścierały się koncepcje i poglądy, tworzył się nowy świat.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Książka w doskonały sposób opisuje życie w mieście w czasach śred­niow­iecz­nych­. Skontrastowanie miast polskich do eurpejskich ośrodków miejskich ukazuje różnice oraz podobieństwa pomiędzy państwem polskim oraz (szczególnie) zachodnią Europą, w głównej mierze Francją, państwami niemieckimi oraz włoskimi. Podczas czytania książki czytelnik dowie się wiele rzeczy, o których nie mówi się na codzień np. o tym, że obecnie pracujemy ok. dwóch razy mniej niż w XIV-wiecznej Polsce. Autor bardzo dokładnie opisuje rozwój miast śred­niow­iecz­nych­ oraz stosunków międzyludzkich pomiędzy mieszkańcami pochodzącymi z różnych grup społecznych. Książkę pragnę polecić szczególnie osobom zainteresownym średniowieczem lub takim, które pragną w pewien sposób ,,zabłysnąć" przed społecznością. Pozycja godna jest poświęcenia paru godzin na jej przeczytanie, gdyż wiedzy, któa zawarta jest w tej książce, niekiedy nie bylibyśmy w stanie poznać z żadnego innego źródła.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Henryk Samsonowicz (1930-2021)
Wydawcy:Legimi (2017) Wydawnictwo Poznańskie (2001-2017) Wydaw. Pozn (2006) Państwowe Wydawnictwo Naukowe (1970)
Serie wydawnicze:Czas i Myśl Czas i Myśl - redaktor serii Ryszard Wryk
ISBN:83-7177-186-X 83-7177-472-9 978-83-7177-905-3 978-83-7976-808-0 978-83-7976-809-7
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki historia książki literatura literatura stosowana podręczniki publikacje popularnonaukowe skrypty szkoły wyższe zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 26 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo