Jak gdybyś tańczyła

Tytuł oryginalny:
Pretending to dance
Autor:
Diane Chamberlain
Tłumacz:
Michał Juszkiewicz ...
Lektor:
Elżbieta Kijowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2014-20117)
Legimi (2018)
NASBI (2017)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Wydane w seriach:
Czytak Larix
Czytak Larix 21460-21475
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
audiobooki
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
3.6 (9 głosów)

Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą?

Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką, i zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość.

Diane Chamberlain w swojej pełnej empatii, poruszającej i intrygującej powieści odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiego serca, przypomina o tym, jak złożonym i kruchym tworem jest rodzina i jak bardzo zawikłane i niszczące może być kłamstwo.

Wzruszająca historia.

„Woman and Home”

Bardzo poruszająca historia, która będzie trzymać czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

RT Book Reviews

"Jak gdybyś tańczyła" to wielowarstwowa, wzruszająca powieść. Chamberlain mistrzowsko pisze ze znawstwem o problemach rodzinnych, o miłości i stracie, szacunku i nieprzewidywalności naszego życia.

„Booklist”

Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym „Sekretnego życia CeeCee Wilkes” i „Prawa matki”. Mieszka w Karolinie Północnej.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Diane Chamberlain JAK GDYBYŚ TAŃCZYŁA • Powieść ta stawia wiele pytań o: • kwestię adopcji, szczególnie adopcji tzw. otwartej / w Polsce rzadko stosowanej/, • rolę matek w życiu dziecka - tej adopcyjnej i biologicznej, • tęsknocie po starcie najbliższych nam osób, • życie w niezgodzie ze swą niepełnosprawnością / postępujące -stwardnienie rozsiane /. • Jak zwykle swymi powieściami autorka zapewnia wiele godzin wspaniałej lektury.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:21473
Autor:Diane Chamberlain
Tłumaczenie:Michał Juszkiewicz Alina Siewior-Kuś
Lektor:Elżbieta Kijowska
Wydawcy:Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2014-20117) Legimi (2018) NASBI (2017) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2007-2017)
Serie wydawnicze:Czytak Larix Czytak Larix 21460-21475 Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:879-83-8097-034-2 978-83-8097-034-2 978-83-8097-869-0 978-83-8097-881-2 83-8097-034-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk DVD e-booki epika film i wideo książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne nuty pliki i bazy danych powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo