Kolejny rozdział

Autor:
Agata Kołakowska
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2019)
Prószyński Media (2016-2017)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (12 głosów)

Jak czuje się człowiek, który otrzymuje na skrzynkę mejlową powieść w odcinkach, która coraz bardziej przypomina jego życie?

Maciej Tarski, redaktor w uznanym wydawnictwie, przychodzi do pracy i jak co dzień odbiera pocztę. Otwiera wiadomość, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od dziesiątek innych. Jednak w załączniku, zamiast książki, znajduje wyłącznie pojedynczy rozdział, wysłany przez anonimowego autora o pseudonimie XYZ. Opowieść wciąga go od pierwszego zdania. I wydaje się niepokojąco znajoma.

Kalina Milewska, popularna autorka thrillerów, cierpi na kryzys twórczy. Jej ostatnia powieść zebrała niepochlebne recenzje, o czym redaktor Tarski nie pozwala jej zapomnieć. Wydzwania do niej nieustannie, aby dowiedzieć się, jak postępują prace nad kolejną, nie kryjąc, że spodziewa się bestsellera na miarę poprzednich. 

Redaktor Tarski podejrzewa, że intrygująca korespondencja to sprawka Kaliny, wkrótce jednak wychodzi na jaw, że jest w błędzie. 

Kalina i Maciej zaczynają się niepokoić. Kto bawi się ich kosztem? Kto wie tak wiele o ich dotychczasowym życiu? I o tym, co w nim nastąpi wkrótce… 

Podejrzewają wszystkich, znajomych i członków rodzin. Wraz z kolejnymi rozdziałami powieści dociera do nich, jak niewiele wiedzą o sobie i jak bardzo zapętlili się w rzeczywistości.

Czy książka anonimowego autora pomoże im rozwiązać życiowe problemy? Czy poznają tożsamość tajemniczego XYZ-a?

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka powieści obyczajowych; do tej pory ukazały się: „Patrycja”, „Przyjaciółki”, „Siódmy rok”, „Niechciana prawda”, „Płótno”, „Wszystko co minęło”, „Zaciszny Zakątek”, „We dnie, w nocy”, „Niewypowiedziane słowa” i „Igraszki z losem”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Agata Kołakowska - KOLEJNY ROZDZIAŁ • Lubię twórczość tej pisarki, ale ta powieść zaskoczyła mnie. Jest inna niż te napisane dotychczas. • Ta obyczajowa powieść jest dla mnie czymś z pogranicza dobrego kryminału i thrillera, pełna tajemnic i niejasności. • Ktoś chce zabawić się życiem głównych bohaterów /Kalina i Maciej - ona pisarka, on pracujący w wydawnictwie/, czy wskazać, że walka o szczęście wymaga odwagi i czy potrafimy czerpać satysfakcję z własnego życia? • Kim jest tajemniczy XYZ, autor e-maili, przewidujący prawie każdy krok w życiu bohaterów? • Czyta się szybko, choć początek jest ciut nużący.
  • Ciekawa, zaskakująca, wciągająca, pełna niedomówień i napięcia :) • Bardzo wyraziści bohaterowie. • Skłania do zastanowienia i przemyśleń...
  • Pozycja bardzo "wciągająca" i godna polecenia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Agata Kołakowska
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2019) Prószyński Media (2016-2017)
Serie wydawnicze:Duże Litery
ISBN:978-83-8097-069-4 978-83-8097-911-6 978-83-8097-927-7 83-8097-069-4 978-83-8097-027-7
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo