Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego

Autor:
Jan ks Kaczkowski (1977-2016)
Wywiad:
Katarzyna Szkarpetowska
Wydawca:
Wydawnictwo WAM (2017)
ISBN:
978-83-277-1288-2
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
literatura stosowana
Więcej informacji...
5.0

Dekalog, słowo po słowie z Księdzem Janem Kaczkowskim Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości.Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do rąk czytelników. To rozmowa o sprawach fundamentalnych - Dekalogu i codziennych trudnościach życia zgodnie z przykazaniami. Ksiądz Jan Kaczkowski nie pouczał, raczej dzielił się swoim doświadczeniem. Był wiarygodnym świadkiem i dlatego jego słowa są tak cenne. Do wywiadu dołączamy płytę z kilkoma wyjątkowymi nagraniami, wśród których znajduje się także Ostatnia droga krzyżowa ks. Jana Kaczkowskiego nagrana dwa miesiące przed jego śmiercią.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • "Dekalog Księdza Kaczkowskiego" rozmawia Katarzyna Szkarpetowska + płyta MP3 /m.in. z drogą krzyżową ks. Jana - stacja po stacji z wielką kontemplacją dla słuchającego/ • Tylko ks. Jan potrafił w taki sposób mówić o Bogu, Jezusie i wierze. Bez okręcania w bawełnę, bez szafowania, bez narzucania się a jednocześnie bez komicznego wydźwięku osoby nader natrętnej, która nakazuje wiarę i nią wprost rzuca słuchającemu w twarz. To była jedyna osoba, która tak prosto i jednocześnie tak głęboko potrafiła używać słów, które trafiały zarówno do prostego człowieka, jak i do inteligenta. • "Jak się coś psuło, to się to naprawiało" mówią staruszkowie o swoim stażu bycia razem w związku małżeńskim. Teraz zepsute wyrzucamy. Idziemy na łatwiznę. • Jak doradza ks. Jan "czasem trzeba się "odpiąć" od świata", odpocząć, z czym mamy trudności w życiu zapchanym codzienną bieganiną. • Możemy posłuchać o "kradzieży", o "innych Bogach", którzy mogą się kryć pod postacią "mamony, kariery, sławy..."... • Ksiądz.Jan pozostanie w moim sercu - i pewnie nie tylko moim - wiecznie żywy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jan ks Kaczkowski (1977-2016)
Wywiad:Katarzyna Szkarpetowska
oraz:Jan ks Kaczkowski (1977-2016) Katarzyna Szkarpetowska
Wydawca:Wydawnictwo WAM (2017)
ISBN:978-83-277-1288-2
Autotagi:audiobooki druk elementy biograficzne książki literatura literatura stosowana nagrania publikacje religijne sprawozdania
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 4 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo