Zbrodnia nie przystoi damie

Tytuł oryginalny:
Murder most unladylike
Autor:
Robin Stevens
Tłumacz:
Magdalena Korobkiewicz
Wyd. w latach:
2017 - 2023
Wydane w seriach:
Zbrodnia niezbyt elegancka
Wells & Wong mystery
ISBN:
978-83-7874-417-7, 978-83-7874-843-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (6 głosów)

Kiedy Daisy Wells i Hazel Wong założyły tajne towarzystwo detektywistyczne w szkole dla dziewcząt Deepdean, z trudem przyszło im znalezienie jakiejkolwiek, choćby najbłahszej zagadki do rozwiązania (nie licząc zaginięcia krawatu Lavinii). I właśnie wtedy Hazel odkryła w sali gimnastycznej ciało nauczycielki, panny Bell. W pierwszej chwili pomyślała, że zdarzył się okropny wypadek. Kiedy jednak pięć minut później wróciła do sali razem z Daisy, ciała… nie było. Zniknęło!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Jako fan literatury młodzieżowej i kryminałów postanowiłam sprawdzić dwa pierwsze tomy z serii „Zbrodnia niezbyt elegancka”, w której dwie przyjaciółki ze szkoły dla dziewcząt Deepdean decydują się założyć tajemne stowarzyszenie dete­ktyw­isty­czne­. Zapewne jako nastolatka połknęłabym taką tematykę od razu – zestawienie wciągających wątków dziewczyńskich tajemnic jak i zagadek z prawdziwą zbrodnią w tle, to coś, co stanowi nie lada gratkę na rynku czytelniczym. Obecnie była to dla mnie przyjemna, lecz lekko zbyt infantylna lektura. Z chęcią zare­kome­ndow­ałab­ym ją jednak wszystkim młodszym nastolatkom, które szukają połączenia Enoli Holmes z Panną Marple. Jedyny wątek jaki strasznie mnie tutaj raził to dosyć toksyczna (i niczym nieu­spra­wied­liwi­ona) relacja dwóch głównych bohaterek. Mam jednak nadzieję, że w kolejnych częściach autorka wzięła ten temat na siebie i lepiej z niego wybrnęła. Obie części oceniam na 7,5 jako, że są dobrą rozrywką dla swojego targetu. • I część „Zbrodnia nie przystoi damie” – opowiada o założeniu towarzystwa dete­ktyw­isty­czne­go przez Daisy i Hazel, które muszą zmierzyć się ze swoim pierwszym śledztwem w sprawie zabójstwa ich nauczycielki – panny Bell. Największym problemem jest jednak fakt, że nikt poza nimi, nie wierzy w tę zbrodnię. Nikt poza mordercą.
  • Bardzo dobrze i szybko się czyta, dobry rozstaw liter. Bohaterki wciągają czytelnika w swoje śledztwo. Podejrzani ciągle się zmieniają, dowodów zbrodni przybywa. Polecam jako coś lekkiego do czytania, na chwilę oderwania się od codzienności :) Pewnie gdybym była nastolatką dałabym 5 gwiazdek ale obecnie daję 4 ponieważ lektura jest naprawdę fajna ale nie zarwałabym dla niej nocy :D Myślę, że za jakiś czas sięgnę po kolejne tomy z tej serii, tylko po to aby wrzucić luz przez jakąś bardziej wymagającą lekturą ;)
  • Świetne, klimacik jak u Christie, cała seria warta polecenia!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Robin Stevens
Tłumacz:Magdalena Korobkiewicz
Wydawcy:Legimi (2017-2023) Dwukropek (2017-2023) Wydawnictwo Juka-91 (2017) Grupa MAC (2017) Dwukropek - Wydawnictwo Juka-91 (2017)
Serie wydawnicze:Zbrodnia niezbyt elegancka Wells & Wong mystery
ISBN:978-83-7874-417-7 978-83-7874-843-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo