Odnajdę cię

Autor:
Anna Karpińska
Wydawcy:
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2021)
Legimi (2019)
NASBI (2017)
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2015)
Wydane w seriach:
Księgarnia pod Flisakiem
Cykl: Księgarnia pod Flisakiem
Duże Litery
Duże Litery - Prószyński i S-ka
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (10 głosów)

Dwie kobiety, jedna decyzja i historia, która poruszy serce każdej czytelniczki.

Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko prowadzoną przez nią przez wiele lat Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare?

Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, wraz z mężem podjęła więc brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr. Po latach dowiaduje się, że jest chora…

„Odnajdę Cię” to pierwszy tom nowego cyklu „Księgarnia pod Flisakiem”. Drugi tom, „Zostań ze mną”, już w przygotowaniu!

Anna Karpińska (ur. 1959) – ukończyła politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, uczyła studentów, była dziennikarką, wydawała książki, prowadziła firmę. Ma męża, trójkę dorosłych dzieci, synową, zięcia i troje wnucząt – Krzysia, Adasia i Weronikę. Mieszka w Toruniu, weekendy spędza na wsi, przynajmniej raz w roku podróżuje gdzieś dalej, by naładować akumulatory. Książki pisuje przy kuchennym stole. Jak sama mówi: „Nie żałuję niczego.(…) Bez zdarzeń, ludzi, zajęć, wrażeń nie byłoby ani mnie, ani moich bohaterów”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • SUPER pozycja. Polecam!
  • "Odnajdę Cię" to historia, która nie tylko porusza, ale którą chce się poznać. Momentami smutna, przerażająca, pokazująca nie zawsze szczęśliwe koleje losu. Życie głównej bohaterki, poczytnej autorki książek nie było usłane różami. I choć mogłoby się wydawać, że niczego jej w życiu nie brakuje to piętno decyzji, którą kiedyś podjęli za nią dorośli, towarzyszy jej niemal każdego dnia. • Lektura, którą warto przeczytać. Autorka bardzo pozytywnie zaskoczyła :)
  • Wspaniała książka trzymająca w napięciu od początku do końca. Czytając bardzo przeżywałam sytuacje pani Bozenki jej problemy z adoptowanymi córkami.Współczuje Dagmarze jej życia i odrzucenia przez matkę która ją wychowywala.Ślicznie się kończy pierwsza część i czeka na drugą.
  • Anna Karpińska - cykl "KSIĘGARNIA POD FLISAKIEM" • cz. I - ODNAJDĘ CIĘ • cz. II - ZOSTAŃ ZE MNĄ • Cykl ten - to historia matki i córki, które nie znają się, ale nagle po latach w niesamowitych okolicznościach odnajdują się. • Dagmara, kobieta po przejściach, z dwójką dzieci, odziedzicza po śmierci matki księgarnię, natomiast jej siostra ogromny majątek. Trochę zaskoczona decyzją matki, dowiaduje się , że jest adoptowanym przed laty dzieckiem. • Bożena, znana pisarka, matka biologiczna Dagmary całe życie cierpi, że jako nastolatka została zmuszona przez rodziców do oddania maleństwa do adopcji. • W naprzemiennych rozdziałach w każdej powieści poznajemy życie obu kobiet, ich myśli, marzenia, radości a także kłopoty, rozterki i walkę o szczęście dzieci. • Polecam ten poruszający cykl, choć bardzo zaskoczyło mnie zakończenie cz. II. Akcja kończy się w najbardziej nieoczekiwanym, pełnym napięcia momencie i autorka bardzo skrótowo przenosi wydarzenia o siedem miesięcy później. Ten zabieg fabularny budzi pewien niedosyt.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Anna Karpińska
Wydawcy:Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2017-2021) Legimi (2019) NASBI (2017) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2015)
Serie wydawnicze:Księgarnia pod Flisakiem Cykl: Księgarnia pod Flisakiem Duże Litery Duże Litery - Prószyński i S-ka
ISBN:978-83-7942-518-1 978-83-8097-092-2 978-83-8097-210-0 978-83-8097-960-4 978-83-8097-978-9 978-83-8123-191-6 978-83-8233-673-3 83-8097-092-2
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 18 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo