Bikini

Autor:
Janusz Leon Wiśniewski
Wydawca:
Świat Książki - Bertelsmann Media (2009-2011)
Autotagi:
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (7 głosów)

Najnowsza powieść autora Samotności w sieci, rozgrywająca się w Europie i Ameryce końca II wojny. Anna, młoda Niemka z antyfaszystowskiej rodziny, błąka się po zbombardowanym Dreźnie, dokumentując swoja Leiką wojenną tragedię. Na taki sam temat ma zrobić fotoreportaż wysłany do Niemiec Stanley, dziennikarz z Nowego Jorku. Przypadkowe spotkanie tych dwojga na zawsze odmieni ich losy... Wiśniewski opowiada tę małą historię na tle wielkiej, tworząc bogaty fresk społeczno-obyczajowy, pełen szczegółów z epoki i refleksji na temat odpowiedzialności, kultury i natury człowieka. (empik.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
 • Niech Was nie zwiedzie okładka tej książki, gdzie w tle widnieje piękny krajobraz tropikalnej wyspy kojarzącej się z lekką, wakacyjną powieścią. Rajski atol Bikini wysadzili Amerykanie w wyniku badań nad bombą atomową. • Janusz Leon Wiśniewski ukazuje realia II wojny światowej z różnych punktów widzenia. Świat nie jest czarno-biały, bo "ci dobrzy" i "ci źli" są po obydwu stronach barykady. • W przejmujący sposób ukazana została w książce historia życia młodej dziewczyny pochodzącej z antyfaszystowskiej rodziny, ukrywającej w czasie wojny żydowskie dziecko. Niemieckie pochodzenie jest dla niej piętnem, z którym stara się żyć, patrząc na świat przez obiektyw aparatu. Jej niezwykły talent potrafi utrwalać w wyjątkowy sposób grozę i wszechobecne cierpienie, jakie niesie ze sobą wojna. • Książka warta przeczytania i refleksji nad ludzką naturą.
  +2 pouczająca
 • Super książka jak każda Janusza Leona Wiśniewskiego. Polecam. • Ostatnio w wywiadzie autor mówił, że specjalnie był w Dreźnie aby sprawdzić jakie są odległości aby książka nie odbiegała od rzeczywistości.
 • "Bikini" słuchałam i czytałam...po raz kolejny zresztą, bo do książek p.Janusza czasem wracam. • Czasy II wojny światowej, Drezno, bombardowanie i mordy ludzi, którzy chowają się w ruinach, schronach, piwnicach... Ona tracie matkę, Lukasa - małego chłopca, traci ukochanego, który grał dla niej na skrzypach w zburzonej piwnicy kamienicy... Wszystko straciła... Aż poznała Jego, dziennikarza New York Times`a który zabrał ją do Ameryki. I Anna ożywa, kwitnie, cieszy się...lecz w środku nadal tkwi sztywno w Dreźnie, szuka Lukasa po nocach, przywołuje Marka. Nie może stać się nową-inną kobietą, bo tak na prawdę cała została w zbombardowanych Niemcach. szarpie się z sobą i uczuciami. • A gdy kogoś poznaje, gdy kogoś zaczyna kochać, to znowu fatum o sobie przypomina i Anna traci to, co dostała... Gdzie jest tego kres? można się pytać. Czy Bóg patrzy na cały naród zamieszkujący świat, czy tylko bierze w opiekę poszczególne jednostki? Życie nie powinno takie być. • Wiśniewski w fabułę powieści wplótł zarówno wiedzę historyczną, jak i ludzkie namiętności. To powieść przypominająca utkany dywan, gdzie ciasne sploty tworzą wzór naznaczony łzami, samotnością i wiecznym szukaniem czegoś, co zaspokoi ludzkie kołotanie całego ciała. • Polecam koniecznie i szczerze... • Warto dać duszy karmę, której na długo nie zapomni
Dyskusje
 • "Bikini" J. L. Wiśniewskiego
  Wiśniewski pisze - jak zwykle - intrygującą powieść! Wojenne czasy przedstawione z różnych punktów widzenia. Wciąga i skłania do myślenia tak, że sama nie wiem kiedy, doszłam do połowy! Polecam.
  Odpowiedzi: 0, ost. zmiana: 18.02.2013 19:42
  biblioteka59   
  [awatar]
  biblioteka59
Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Janusz Leon Wiśniewski
Wydawca:Świat Książki - Bertelsmann Media (2009-2011)
ISBN:978-83-247-0391-3 978-83-247-1622-7 978-83-247-2552-6 978-83-7799-622-5 83-247-0391-3 978-83-24700391-3 978-83-247-1623-7 978-83-247-1662-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo