Czerwona zaraza:

jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?

Autor:
Dariusz Kaliński
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2017-2018)
Wydane w seriach:
Ciekawostki Historyczne
Polskie Ciekawostki Historyczne. PL
Prawdziwie Niepodległa
ISBN:
9788324056897, 978-83-240-4194-7
Autotagi:
druk
książki
publikacje popularnonaukowe
4.2 (13 głosów)

Przejmująca prawda o bratniej pomocy ze Wschodu. Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele. Poznaj prawdę o rzekomym wyzwoleniu Rzeczpospolitej. O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych. Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów. Bilans, o którym nie wolno zapominać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Dobra książka - opracowanie na temat, jak wyglądało wkroczenie i pobyt Armii Czerwonej w Polsce. Od radosnych powitań "wybawców" do gwałtów, pobić i kradzieży.
  • Wiedziałam coś niecoś o "wyzwalaniu" Polski przez okupanta sowieckiego ale nie sądziłam , że było aż tak...tę książkę powinni przeczytac zwolennicy pomnika czer­wono­armi­stów­ w Krośnie- tego, który od lat 40-tych wysławia "wyzwoleńczą "armię.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo