Arabski mąż

Autor:
Tanya Valko
Wydawcy:
Legimi (2019)
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2019)
NASBI (2017)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (14 głosów)

Kontynuacja dotychczasowych powieści Tanyi Valko. Ulubieni bohaterowie powracają: Dorota, jej dwie córki − Marysia i Daria − oraz ich mężowie: Hamid Binladen, bojownik ze światowym terroryzmem, główny antagonista fundamentalisty dżihadiego Johna, życiowego partnera Darii. Tym razem śledzimy losy dwóch arabskich mężów, ludzi diametralnie różnych, których pokochały pół-Arabki. Nie będzie już wątpliwości, kto jest zły, a kto dobry.

Jak radzą sobie europejskie kobiety w świecie ogarniętym krwawą wojną? Jak wygląda codzienność kalifatu, który powstał na terenach Syrii i Iraku? Jakie jest miejsce kobiety w Państwie Islamskim – czy wszystkie są uciemiężone i pokrzywdzone, czy może niektóre popierają okrutny porządek, narzucony przez szalonych fundamentalistów?

Czy Darii uda się uciec z piekła na ziemi? Czy dżihadi John, morderca i sadysta, a zarazem człowiek wybitnie inteligentny, ma jeszcze szansę zejść z przestępczej ścieżki? Czy Marysia i Hamid znów wyruszą na poszukiwania krewniaczki? I co na to wszystko Dorota? Dokąd zmierza nasz świat i czy to już jego koniec czy dopiero początek przemian?

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a obecnie w największym kraju muzułmańskim na świecie – Indonezji. Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, na którą złożyły się następujące tomy: „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga” („Okruchy raju” i „Miłość na Bali”), która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Wydana w 2016 r. „Arabska krucjata” prowadzi nas z Azji do krajów arabskich, do Państwa Islamskiego i współczesnego kalifatu. Nowa książka jest kontynuacją całej orientalnej serii.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Podobnie jak poprzednie tomy z tej serii ksiązka trzyma w napięciu. Pokazuje nam piekło zgotowane kobietom, żonom, dzieciom przez bojowników islamskich. Nieudana próba Marysi uratowania Darii z rąk jej okrutnego męża. Książka bardzo ciekawa, wciągająca . Gorąco polecam
  • Powieść nie odbiega stylem od poprzednich części cyklu. Przeraża opis okrucieństw popełnianych przez bohaterów (czy to w ogóle możliwe?), szokuje ilość pecha jaka wszystkich spotyka (jak i w porzednich częściach), a postać Darii staje się denerwująca i ma się ochotę rzucić książkę w kąt ze złości na nią.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Arabska Saga t. 6 Arabski mąż [6]
Autor:Tanya Valko
Wydawcy:Legimi (2019) Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2016-2019) NASBI (2017)
Serie wydawnicze:Arabska saga Arabska żona Duże Litery Arabska żona VI Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-7839-468-6 978-83-8097-135-6 978-83-8097-272-8 978-83-8097-296-4 978-83-80970135-6 978-83-8069-135-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 29 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo