Zapisane w wodzie

Tytuł oryginalny:
Into the water
Autor:
Paula Hawkins
Tłumacz:
Jan Kraśko
Wydawcy:
Świat Książki Wydawnictwo (2017)
Legimi (2017)
Wydane w seriach:
Audioksiążka
Audioksiążka - Świat Książki
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (34 głosy)

Autorka Dziewczyny z pociągu powraca z thrillerem, na który czeka cały świat!

Ta powieść dojrzewała we mnie od dłuższego czasu.

Jest coś nieodpartego w historiach, które sobie opowiadamy, w tym, jak świadomie lub nieświadomie można ukryć głosy i prawdy, zmyć wspomnienia i pogrążyć je w niepamięci.

Paula Hawkins

SEKRETY, KTÓRE MOGĄ POCIĄGNĄĆ CIĘ NA DNO

Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry.

Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc.

Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.

Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła.

Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.

W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, które pochłonęło miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy, porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości oraz siła, z jaką potrafią one zniszczyć nam życie.

„Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.

„Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę… To ważne”.

Paula Hawkins znów to zrobiła! Zapisane w wodzie to perfekcyjnie skonstruowany mroczny thriller, od którego nie będziecie mogli się oderwać. Wciąga od pierwszej strony!

Shari Lapena

Zastanawiacie się, czy Zapisane w wodzie może być lepsze od Dziewczyny z pociągu?

Niepotrzebnie. Jest lepsze. To pisarski triumf.

Clare Mackintosh

Paula Hawkins urodziła się i wychowała w Zimbabwe; w 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka do dziś.

Jej debiutancka powieść, Dziewczyna z pociągu, okazała się literackim fenomenem i sprzedała  się w  20 milionach egzemplarzy.

Przetłumaczona na ponad 40 języków, przez długie miesiące zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Na jej podstawie nakręcono kasowy film pod tym samym tytułem z Emily Blunt w roli głównej.

Zapisane w wodzie jest drugą powieścią autorki. DreamsWorks kupiło prawa do ekranizacji Zapisane w wodzie, trwają prace nad scenariuszem.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Książkę czyta się średnio, w pewnym momencie można się zgubić. W porównaniu z "Dziewczyną z pociągu " tej autorki, ta pozycja wypada słabo .
  • Beckford – miasto, gdzie można pozbyć się kłopotliwych kobiet. • Mocno rozczarowana „Dziewczyną z pociągu”, która w mojej ocenie nie miała w sobie zupełnie nic z thrillera (a już na pewno nie psychologicznego), tylko była stekiem wynurzeń pewnej alkoholiczki postanowiłam dać Pauli Hawkins jeszcze jedną szansę… • Muszę przyznać, że i tym razem mnie rozczarowała, ale… pozytywnie. • Z tego co widzę wielu uważa, że „Zapisane w wodzie” to pozycja słaba, z wątłą akcją, bez zaskoczeń. Być może, też by moje odczucia były takie po „przeczytaniu” lektury, lecz tym razem postanowiłam sięgnąć po jej audiobook. Świetnie przedstawiona treść utworu, czytana przez kilku lektorów z podnoszącą atmosferę grozy muzyką w tle wywiera na czytelniku na pewno całkiem inne wrażenie. Pod względem treści według mnie również jest interesująca. Ani przez moment nie byłam nią znudzona, raczej z rozdziału na rozdział co raz bardziej zaintrygowana. Świetny klimat, bardzo wyraziste postacie i tajemnica… Tajemnica, którą chce poznać każdy, a w rezultacie nie poznaje jej żaden z bohaterów. Tym razem Hawkins trzyma w napięciu czytelnika do dosłownie ostatniego zdania, które zaskakuje i oszałamia. Myślę, że to całkiem niezła pozycja. Z całą pewnością znacznie ciekawsza niż wcześniejszy debiut autorki. Polecam więc ten kryminał do poduszki nawet.
  • Bardzo ciekawa i niespodziewana książka.
  • Dużo lepsza od "Dziewczyny z pociągu". Nadal nie jest to literatura akcji czy typowy kryminał, ale szybko wciąga czytelnika pomimo dłużących się niejednokrotnie fragmentów. • Uważam, że książka godna polecenia.
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Paula Hawkins
Tłumacz:Jan Kraśko
Lektorzy:Danuta Stenka Anna Dereszowska Aleksandra Radwan Mariusz Bonaszewski Marek Barbasiewicz Magdalena Ewa Schejbal Bernard Lewandowski Ewa Konstanciak Stefan Pawłowski Maria Maj Magda Karel Magdalena Karel
Wydawcy:Świat Książki Wydawnictwo (2017) Legimi (2017)
Serie wydawnicze:Audioksiążka Audioksiążka - Świat Książki
ISBN:9788380314504 978-83-8031-690-4 978-83-8031-708-6 978-83-8031-709-3 978-83-8031-810-6 978-83-8031-811-3 978-83-8031-868-7 83-8031-708-6 978-83-8031-8868-7
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 27 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo