Czarna wdowa

Tytuł oryginalny:
Black widow
Autor:
Daniel Silva (1960- )
Wydawcy:
IBUK Libra (2017)
Legimi (2017)
HarperCollins Polska (2016-2017)
Wydane w seriach:
Gabriel Allon
ISBN:
978-83-276-2133-7, 978-83-276-2137-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...
5.0 (2 głosy)

Potężna siła eksplozji wyrwała na paryskiej rue de Rosiers krater głębokości sześciu metrów. W całej dzielnicy pękły gazociągi, wagony rozpędzonego metra wykoleiły się tuż przed stacją. Zamach był wymierzony w uczestników międzynarodowej konferencji, ale zginęli też przypadkowi przechodnie. Życie w mieście zamarło na wiele godzin. Komórka ISIS, dowodzona przez Saladyna, zapowiada kolejne zamachy. Nikt nie wie, kim naprawdę jest Saladyn ani skąd pochodzi. Werbuje ochotników przez strony internetowe, na które nie udało się włamać żadnemu wywiadowi.Francuskie służby proszą o pomoc Gabriela Allona, agenta, który od wielu lat tropi terrorystów na wszystkich kontynentach. Gabriel postanawia umieścić w otoczeniu wroga wtyczkę. Wybiera do współpracy kobietę, która nie ma pojęcia o pracy wywiadowczej. Może właśnie dlatego będzie bardziej wiarygodna, ale możliwe też, że tym razem Gabriel popełnił błąd, za który wszyscy drogo zapłacimy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Gabriel Allon zakończył karierę jako aktywny szpieg Mossadu. Jednak musi pokierować ostatnią akcją, gdy w zamachu ginie kobieta, którą znał. Tym razem rozpracowanie dotyczy komórki ISIS kierowanej przez niejakiego Saladyna. Umieszcza w niej kobietę, która nie żadnego doświadczenia w pracy wywiadowczej, i zaczyna się bać, czy dobrze wybrał.
  • To moje pierwsze spotkanie z powieścią o charakterze szpiegowskim. Przyznam szczerze, że się obawiałam ale mogę zapewnić, że jest to książka warta uwagi. • Autor porusza temat, który jest na czasie i dotyka nas wszystkich. Terroryzm na tle religijnym. • Gabriel Allon, jeden z głównych bohaterów jest już wysłużonym szpiegiem i ma objąć swoją opieką, "rodzinę szpiegów", którzy swoim doświadczeniem z narażeniem życia szukają i walczą z grupą ludzi. Ludzi, którzy wierzą, że zabijają dla dobra i że będą za to docenieni tam gdzie wybierają się po śmierci. Autor wciąga nas w świat terroryzmu, zamachów i walki z wielkim złem, które czai tuż obok i może siedzieć w każdym. • Akcja toczy się szybko a moją uwagę skupiła jedna z bohaterek, która od podstaw wsiąka w środowisko terrorystów. Autor w ten sposób przybliża nam poniekąd co może kierować tymi ludźmi i w jaki sposób są oni werbowani. Pokazuje co się z nimi dzieje i jacy to są ludzie. • Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Daniel Silva (1960- )
Tłumacz:Barbara Budzianowska-Budrecka
Wydawcy:IBUK Libra (2017) Legimi (2017) HarperCollins Polska (2016-2017)
Serie wydawnicze:Gabriel Allon
ISBN:978-83-276-2133-7 978-83-276-2137-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 6 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo