Projekt zdrowie

Tytuł oryginalny:
Hälsa pa recept
Inne tytuły:
jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł
szwedzki poradnik inteligenta
Autorzy:
Anders Hansen
Carl Johan Sundberg
Tłumacz:
Tomasz Oczkowski
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Smak Słowa (2017-2019)
IBUK Libra (2017)
NASBI (2017)
ISBN:
978-83-64846-87-8, 978-83-64846-88-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki
Więcej informacji...
5.0

Włącz swoje nieaktywne geny i wyprodukuj morfinę na własny użytek – zalecają autorzy „Projektu zdrowie. Szwedzkiego poradnika inteligenta”. Carl Johan Sundberg i Anders Hansen ujawniają, jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł. 

W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic, cudotwórcze kuracje, ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą, że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku, bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też, jak przejście do autobusu może uruchomić nieaktywne geny, a ciało na własny użytek wyprodukować – dającą poczucie szczęścia – morfinę. Wskazówki od skandynawskich naukowców umożliwią osiągnięcie ekstazy oraz efektów porównywalnych ze skutecznością zabiegów chirurgicznych. Pozwolą także na odmłodzenie swojego biologicznego wieku.

W tej książce chcemy pokazać w jak niezwykły sposób mogą wpływać na ludzkie ciało ćwiczenia fizyczne. Jak wywierają one wpływ na Twój mózg i geny, jak powodują, że czujesz się lepiej, a nawet wolniej się starzejesz. Opierając się na osiągnięciach współczesnych nauk medycznych pokażemy co naprawdę powinieneś robić, żeby zdobywać nagrody – a jest tego mniej niż myślisz.

Nie musisz być maratończykiem, żeby zapobiegać chorobom, wystarczy 30 minutowy spacer. Pokażemy także wyniki najnowszych badań naukowych w zakresie spalania tłuszczu i „super interwałów” – forma treningu trwającego mniej niż 5 minut, która może być bardziej efektywna niż jedna godzina ćwiczeń. Książka spodoba się zwłaszcza tym, którzy nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.

Carl Johan Sundberg – jest lekarzem i profesorem fizjologii w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Pełni funkcję prezesa Szwedzkiego Stowarzyszenia Aktywności Fizycznej i Medycyny Sportowej oraz jest członkiem Komisji Medycznej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W 2005 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Kartezjusza przyznawaną przez Komisję Europejską za osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji nauki.

Anders Hansen – lekarz i psychiatra. Ukończył Instytut Karolinska w Sztokholmie. Posiada również tytuł magistra z dziedziny ekonomii i jest autorem ponad 2000 artykułów z dziedziny nauk medycznych publikowanych zarówno w czasopismach naukowych, jak i w gazetach codziennych. Obecnie pisze dla British Medical Journal i dla Swidish Medical Journal oraz pracuje jako lekarz.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Jeśli ktoś spodziewa się, że w tej książce znajdzie super zadania na inteligencję, na rozwój duchowy lub gotową receptę na to, jak w 5 minut stać się ideałem, to jest w dużym błędzie.Książka daje wskazówki, jak to osiągnąć dzięki... aktywności fizycznej. 20 minut ruchu dziennie wystarczy, by przedłużyć sobie młodość, życie i sprawność umysłu. Polecam "kanapowym":)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł szwedzki poradnik inteligenta träna smartare, ma bättre, lev längre,
Autorzy:Anders Hansen Carl Johan Sundberg
Tłumacz:Tomasz Oczkowski
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Smak Słowa (2017-2019) IBUK Libra (2017) NASBI (2017)
ISBN:978-83-64846-87-8 978-83-64846-88-5
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna literatura stosowana podręczniki poradniki poradniki i przewodniki proza zasoby elektroniczne zdrowie
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 7 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo