Bądź przy mnie zawsze

Autor:
Agata Przybyłek
Wydawcy:
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016-2018)
Legimi (2017)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Z książką jej do twarzy
BĄDŹ PRZY MNIE ZAWSZE - Agata Przybyłek
Seria z Domkami
ISBN:
978-83-7976-777-9, 978-83-7976-778-6
978-83-7976-895-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.9 (13 głosów)

Pełna wzruszeń historia o miłości, wyborach i o tym, że czasem, żeby mówić o sobie „my” nie wystarczy tylko się kochać.

Laura, świeżo upieczona absolwentka psychologii, poznaje chłopaka ze wsi. Alek prowadzi odziedziczone po rodzicach gospodarstwo rolne. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wzajemna sympatia bardzo szybko przeradza się w głębsze uczucie. Ona, zdolna i ambitna, ma przed sobą wyjazd na zagraniczny doktorat. On, prostolinijny i wielkoduszny, nie zamierza zostawić spuścizny po nieżyjących rodzicach. Czy łączące ich uczucie będzie w stanie przetrwać rozłąkę?

Róża, urocza starsza pani, po latach emigracji powraca do ojczyzny. Z braku innej możliwości zatrzymuje się w domu u nieznajomej rodziny. Chociaż Róża nie znajduje porozumienia z właścicielką, jej wielką sympatię zyskuje nastoletni syn kobiety. Rodząca się między nimi nić porozumienia sprawia, że staruszka postanawia pierwszy raz w życiu opowiedzieć komuś swoją historię. Jest to opowieść o stracie, bólu i cierpieniu, ale także o ponadczasowej miłości przezwyciężającej nawet śmierć.

Jak splotą się te dwie historie? Czy to, co zdarzyło się kiedyś, może w jakikolwiek sposób wpłynąć na gnającą do przodu przyszłość?

„Dwie pary, które dzieli kilka pokoleń. Dwie miłości, z których nie sposób się wyleczyć. Piękna opowieść o tym, jak przeszłość miesza się z teraźniejszością i jak wielkie znaczenie ma w naszym życiu wybaczanie. Bo, żeby naprawdę kochać, trzeba się zrozumieć. Historia, która wzrusza i nie pozwala o sobie zapomnieć.” AGNIESZKA KRAWCZYK

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Oferty i okazje wkrótce.
Recenzje
  • Powieść ta, to cz. I cyklu o tym samym tytule. Jest to opowieść o pięknej przyjaźni między starszą panią Różą - Żydówką, która przyjechała w dawne, rodzinne strony z Australii - i 14 - letnim chłopcem, zagubionym, nieśmiałym, odtrąconym przez kolegów, któremu opowiada historię swego życia w czasie II wojny światowej. • Jest jeszcze druga para : Alek - dobry, uczynny chłopak prowadzący odziedziczone po rodzicach gospodarstwo i Laura, absolwentka psychologii, przed którą otwiera się droga kariery w Kanadzie. • Czy los dla tej niepasującej do siebie pary będzie łaskawy? • Czy ich miłość przetrwa rozłąkę. POLECAM tę naprawdę wciągającą powieść. • Nie wiem, kto zawinił, ale krótka recenzja książki powyżej jest błędna i nie dotyczy powieści Agaty Przybyłek.
  • W Internecie znalazłam zupełnie inny opis tej książki, bohaterkami jet Laura i Róża?
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo