Rozalia

Autor:
Magdalena Wala
Wydawcy:
Legimi (2017)
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2016-2017)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-7976-790-8, 978-83-7976-791-5
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.5 (2 głosy)

Zakazane lektury, niebezpieczne tajemnice i grupy konspiratorów to niemalże codzienność dla młodziutkiej Rozalii, która w tajemnicy przed ojcem wyjeżdża do majątku w Czarnowcu. We dworze dzieją się rzeczy dziwne. Dziewczyna widzi niepokojące światła, kogoś chodzącego po ogrodzie, a do położonych nieopodal ruin po zmroku podjeżdżają powozy.

Pewnej nocy, gdy postanawia wyjść z dworu i zaspokoić ciekawość, wpada na tajemniczego mężczyznę. Tymczasem służba plotkuje, że właściciel Czarnowca zginął w powstaniu listopadowym, a po śmierci stał się Wąpierzem.

Jednak legendy pozostawić należy tym, którzy pragną w nie wierzyć. To co czeka Rozalię jest dużo bardziej przerażające, choć prawdziwe.

 

XIX wiek jeszcze nigdy nie był tak pociągający! Zanurz się w dworskie intrygi, powstańcze rebelie i miłosne manipulacje.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Trwa szukanie ofert...
Recenzje
  • Magdalena Wala - cykl :DAMY I BUNTOWNICZKI • cz. i - MARIANNA • cz. II - ROZALIA • cz. III - NATALIA • Cykl ten opowiada o siostrach Mariannie i Rozalii Pawłowskich oraz o ich bratowej Natalii • Pierwsza z nich, młoda nietuzinkowa osóbka, którą razi naiwność rówieśniczek, na wieść o wybuchu powstania listopadowego, w męskim przebraniu, wstępuje w szeregi armii powstańczej. Rozbicie oddziału powoduje jej powrót do domu i w obawie o skandal towarzyski na "rozkaz" ojca poślubia obcego sobie człowieka. • Czy jako , już nie Marianna, ale hrabina Michałowa Sierawska będzie szczęśliwą istotą? • Młodsza panna Pawłowska Rozalia marzy o działalności konspiracyjnej i w tajemnicy czyta zabronione mickiewiczowskie "Dziady". Na wieść o tym, że ma zostać żoną podstarzałego Moskala i w dodatku szantażysty Dymitra Wrońskiego, z pomocą matki i Marianny opuszcza rodzinny majątek, by zostać damą do towarzystwa w rodzinie Mierzejewskich w Galicji. • Rozalia wkracza w nowy etap swego życia, który zaskoczy ją i niezwykłymi wydarzeniami, i tajemniczym otoczeniem majątku w Czarnowcu. • Bohaterka cz. III - Natalia - to dziewczyna o pięknym wnętrzu lecz niezbyt urodziwa, porzucona już przez dwóch narzeczonych, co szczególnie wyszydza jej macocha, tylko o kilka lat od niej starsza. Natalia wraz z rodziną wyjeżdża do Krakowa na karnawał i tam, tę zahukaną, nieśmiałą, pełną kompleksów dziewczynę, gotową nawet spędzić resztę życia w klasztorze, odkrywa Szymon Pawłowski. To on spowoduje, że ta niedoceniająca siebie dziewczyna, przemieni się w radosną istotę. • POLECAM ten romansowo - historyczny cykl powieściowy o ciekawej fabule i konstrukcji bohaterów, cykl o miłości, obowiązku wobec ojczyzny i rodziny. Są to też powieści o polskich dworach w XIX wieku, o kobietach dla których słowa: wolność, honor, ojczyzna, rodzina miały duże znaczenie. Ciekawe są też wątki opisujące codzienne życie, prowadzenie domu, ubiór, bale, tańce i piosenki śpiewane we dworach i na wsi.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo