Saga kryminalna: Czarownica

Tytuł oryginalny:
Häxan
Autor:
Camilla Läckberg
Tłumacz:
Inga Sawicka
Lektor:
Marcin Perchuć
Wydawcy:
Legimi (2020-2023)
Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2023)
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.9 (30 głosów)

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.

Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.

Audiobook w interpretacji Marcina Perchucia

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • Nieco słabsza powieść tej autorki. Tym razem książka jest zdecydowanie zbyt długa, przesłodzona (wątki rodzinne są już niesmacznie urocze, słodkie i pełne idylli i wzajemnego uwielbienia), trudo się skupić.
    +2 trafna
  • Chciałoby się powiedzieć..."ale to już było". • "Czarownica" jak wszystkie poprzednie to przede wszystkim w 90% powieść społeczno-obyczajowa a dopiero poozstałe 10 % stanowi wątek kryminalny który spina całość. • Tom 10 serii to taki odgrzewany kotlet - schematyczny, bez niespodzianek a stopień napakowania powieści tak dużą ilością bohaterów stwarza owszem wielowątkowość ale przyćmiewa zasadniczy trzon "Czarownicy". A propos tytułowej czarownicy - wątek historyczny sprzed 300 lat ciekawy choć przewidywalny i tak naprawdę czy potrzebny /?/, tylko zwiększający objętość książki. • Konsekwencja autorki w obranych celach typu "wciskania" Eriki do śledztwa, głupota Bertilla czy matkowanie Rity nie wymaga komentarza i nadaje się tylko do przełknięcia.
  • Po przeczytaniu " Czarownicy" notowania Camilli Läckberg w moim osobistym rankingu pisarzy znów nieco wzrosły. Tym razem ofiarą zbrodni jest dziecko, którego śmierć rzecz jasna związana jest również z pewnym zabójstwem sprzed wielu lat. Czyli jak zwykle formuła ta sama. Autorka z uporem maniaka brnie w ten sam schemat. Nie da się ukryć, że jest to pewnie dla niej bardzo wygodne, a dla czytelnika? Myślę, że chyba niekoniecznie. Przydałaby się mimo wszystko jakaś zmiana tej stałej, nieco oklepanej formy. Dlaczego tak uważam? Bo w przypadku "Czarownicy" związek między tytułem, występującą w nim rzekomą czarownicą, a wydarzeniami mającymi miejsce w obecnym nam czasie jest bardzo naciągany. Dla wielu może być nawet niedostrzegalny. To tyle w tym temacie. Ogólnie wątek kryminalny jest "zjadliwy" i nie można mu niczego zarzucić. Jest interesujący, zaskakujący i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam zatem mimo mojego małego ALE.
  • Kolejny tom w tej samej formule jest już nudny i przesadzony. Ile złych rzeczy może wydarzyć w małym szwedzkim miasteczku. Jak angielskim Midsommer z logicznego punktu widzenia wszyscy powinni być juz nieżywi lub się wyprowadzić.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
usunięte konto
Opis
Inne tytuły:Fjällbacka. Czarownica
Autor:Camilla Läckberg
Tłumacz:Inga Sawicka
Lektor:Marcin Perchuć
Wydawcy:Legimi (2020-2023) Wydawnictwo Czarna Owca (2011-2023)
Serie wydawnicze:Saga kryminalna Czarna Seria Saga o Fjällbace Czarna Seria - Jacek Santorski Czarna Seria - Wydawnictwo Czarna Owca Audiobook Audiobook - Wydawnictwo Czarna Owca Fjällbacka-serien Saga o Fjällbace - Camilli Läckberg Kolekcja Camilii Läckberg [10] kryminał
ISBN:978-83-8015-079-9 978-83-8015-682-1 978-83-8015-776-7 978-83-8015-817-7 978-83-8015-971-6 978-83-8143-909-1 978-83-8143-910-7 978-83-8252-959-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 muzyka nagrania nagrania muzyczne powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 41 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo