Kochaj:

50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół

Tytuł oryginalny:
Love it all
50 lessons for loving your self, your life and everyone in it,
Inne tytuły:
Pięćdziesiąt lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Autor:
Regina Brett
Tłumacz:
Olga Siara
Wydawca:
Insignis Media (2017)
ISBN:
978-83-65743-50-3, 978-83-66071-05-6
978-83-66575-84-4
Autotagi:
druk
książki
poradniki
psychologia
Więcej informacji...
4.0 (6 głosów)

Najnowsza, niezwykle osobista książka Reginy Brett, autorki bestsellerów "Bóg nigdy nie mruga", "Jesteś cudem", "Bóg zawsze znajdzie ci pracę" i "Twój dziennik". Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego. Głodna miłości - tak czułam się przez wiele lat mojego życia. I wiem, że nie jestem w tym odosobniona. Przeżyłam wiele trudnych chwil. Dziś potrafię spojrzeć wstecz i dostrzec dar w każdym z moich doświadczeń. Gdybym mogła wybierać z menu życia, nigdy nie zdecydowałabym się na większość sytuacji, które mi się przytrafiły - a mimo to żadnej nie żałuję. Każde doznanie i każdy związek uczyniły mnie tą osobą, którą jestem. Dziś wreszcie mogę powiedzieć, że kocham ją całym sercem. Pragnę, żebyś i ty ze wszystkich sił pokochał siebie, swoje życie i otaczających cię ludzi.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje
  • To chyba moja ulubiona książka Reginy, jakie do tej pory wyszły z serii "50 lekcji..". Może wynika to z podjętych tematów, a może czytałam ją w odpowiednim momencie i czasie. Opowiedziane historie są w większości losem samej bohaterki i nie ma w nich aż takiego duchowego podłoża jakie często towarzyszyło historiom z poprzednich części, przez co ta pozycja przemówiła do mnie bardziej a opowieści wydały się bardziej przyziemne (choć nie pozbawione odrobiny magicznych zbiegów okoliczności). Ogólnie książkę czyta się przyjemnie a po skończeniu lektury ma się miłe uczucie by docenić codzienność i żyć swoim życiem na całego :)
  • Bardzo fajna książka, nastawiająca pozytywnie do życia.
  • Nie dałam rady przeczytać. W dzieciństwie nikt mnie nie bił, nikt mnie też nie zgwałcił, nie byłam również alkoholiczką, chyba to książka nie dla mnie. Porady w stylu: "pojedź zobaczyć najbliższy wodospad", "rozkoszuj się poświatą księżyca. Zawyj do niego", "stań nago w deszczu" jakoś mnie nie przekonują. Jestem bardzo zawiedziona i zdecydowanie nie polecam czytelnikom z przeciętnej polskiej rodziny, którzy chcieliby poprawić swoje życie.
  • Regina Brett znana jest w Polsce ze swoich genialnych książek, które pokochał cały świat. Teraz czas na kolejne lekcje życia zawarte w nowej książce o cudownym tytule "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół". • "Kochaj" to naprawdę cudowna książka, która napawa pozytywnym myśleniem, wspaniale nastawia do życia i poprawia nasze postrzeganie świata, innych ludzi i nas samych. Regina Brett w subtelny sposób przedstawia swoje własne tragedie życiowe, które obraca w życiową naukę i nadzieję na lepsze jutro dla swoich czytelników. Motywuje do życia w zgodzie z własną duszą i ciałem oraz uczy nas jak pokochać siebie samego, bo tylko wtedy będziemy w stanie pokochać drugą osobę. Autorka przekonuje, że każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń, jednak to nie powinno wpływać na dalsze życie. Nikt nie powinien zamykać się na przyjaźń czy miłość po tym jak ktoś nas zranił, dlatego że akurat w danym momencie omija nas miłość życia, na którą tak długo i bardzo czekamy. Autorka zdradza nam bardzo osobiste problemy i doświadczenia, których teraz się nie wstydzi, potrafi o nich opowiedzieć, bo uważa, że to one ukształtowały jej teraźniejszą osobowość i postawę wobec świata. W wielu kwestiach miałam podobne zdanie do Pani Reginy, jednak pewna rzecz mi się nie podobała a wręcz - przeszkadzała, a mianowicie to, że książka pomimo tego, że zawiera tragiczne momenty, to nadal pisana jest tak jakby każdy musiał być ciągle szczęśliwy, coś w stylu: "Zdradziła Cię żona/mąż? Ciesz się! Może poznasz kogoś nowego; Cierpisz z powodu poważnej choroby? Ciesz się i korzystaj z życia póki możesz!". Dla mnie to takie pocieszanie na siłę i zbyt ogólnikowe, bo nie każdy z nas jest taki sam i nie ma jednej recepty na wszystkie rany i problemy życiowe, aczkolwiek można to puścić w niepamięć i skupić się na wielu pozytywnych stronach tej pozycji, które ilościowo zdecydowanie przewyższają. • To pozycja obowiązkowa dla wszystkich ludzi lubiących motywujące książki, takie, które nadają życiu nowy sens i wskazują drogę pogubionym, ranionym, zawiedzionym i nieszczęśliwym osobom. Zmusza do refleksji nad sobą, swoim zachowaniem i podejściem do życia, które nie jest nam dane raz na zawsze, w pełnym zdrowiu i szczęściu. Pomaga znaleźć harmonię we wszystkich dziedzinach życia i pozwala wierzyć w lepsze jutro.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Pięćdziesiąt lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół 50 lessons for loving your self, your life and everyone in it,
Autor:Regina Brett
Tłumacz:Olga Siara
Lektor:Joanna Jeżewska
Wydawca:Insignis Media (2017)
ISBN:978-83-65743-50-3 978-83-66071-05-6 978-83-66575-84-4
Autotagi:audiobooki CD druk eseje książki literatura literatura piękna literatura stosowana nagrania poradniki poradniki i przewodniki psychologia
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo