Przewodnik po Pythonie:

dobre praktyki i praktyczne narzędzia

Autorzy:
Kenneth Reitz
Tanya Schlusser
Tłumacz:
Szymon Piechaczek
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Helion (2018)
NASBI (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
ISBN:
978-83-283-3732-9, 978-83-283-3733-6
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

Python to potężny, wszechstronny, a do tego cechujący się prostotą i elastycznością język ułatwiający wydajne tworzenie czytelnego kodu. Nadaje się do bardzo różnych zastosowań, włączając w to wysoce specjalistyczne zadania, takie jak analiza danych. Python cieszy się niezwykłym wsparciem społeczności, dzięki czemu powstają nowe ciekawe narzędzia dla programistów. To wszystko sprawia, że dla twórców oprogramowania biegłe posługiwanie się Pythonem staje się bardzo niezbędną umiejętnością.

Niniejsza książka jest przeznaczona dla średnio zaawansowanych programistów. Zawarto tu zbiór najlepszych praktyk i opis ulubionych narzędzi entuzjastów Pythona. Przedstawiono doskonałe biblioteki do aplikacji konsolowych, graficznych interfejsów i aplikacji internetowych oraz do analizy danych, obróbki zdjęć i dźwięku, a także biblioteki sieciowe do akcji asynchronicznych, serializacji i kryptografii. Znalazły się tu liczne przykłady fragmentów znakomitego kodu, opisano również dobre praktyki pakietowania i dystrybucji kodu. Książka ta stanowi świetne źródło informacji o konwencjach i praktykach wypracowanych przez społeczność Pythona, co będzie szczególnie cenne dla każdego, kto chce zyskać prawdziwą biegłość w posługiwaniu się tym językiem.

Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:

  • edytory kodu, środowiska programistyczne i interpretery Pythona,
  • styl kodu, konwencje i idiomy oraz struktura aplikacji,
  • techniki testowania aplikacji,
  • operacje na danych, data mining i zastosowania naukowe,
  • praca na bazach danych.

Python — poznaj i stosuj narzędzia ekspertów!


Kenneth Reitz jest znanym projektantem oprogramowania. Jest członkiem Python Software Foundation. Chętnie propaguje ideę oprogramowania open source — brał udział w tworzeniu wielu takich projektów, na przykład Requests: HTTP for Humans. Tanya Schlusser biegle posługuje się kilkoma językami programowania. Zajmuje się również głęboką analizą danych i ich wykorzystywaniem w podejmowaniu decyzji strategicznych. Jest członkinią Chicago Python User’s Group i Chicago’s PyLadies. Jest niezależną konsultantką — szkoli studentów i firmowe zespoły analityków danych.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece
Dostęp online
Dodaj link
Kup
Brak ofert.
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo